Ešte raz opakujem.
Z vyrobeného eura ostáva na Slovensku pre rozvoj cca 16 centov. Kapitál sa chce zachraňovať na úkor občanov. Občania ale nevlastnia potrebný objem kapitálu na záchranu systému. Treba si napríklad pozrieť majetkové podiely štátu a to dáva obraz. Ďalej inflácia od prijatia eura znižuje kúpnu silu obyvateľstva a hodnotu úspor. Na každom ministerstve, ŠÚ, NBS sú štatistiky, stačí si tú biedu pozrieť. Po tejto kríze predpokladám nástup reaganomiky, alebo thatcherismu v tom lepšom prípade, alebo potom krach finančného systému. Petrodolár sa rúca Rusko podporuje obchod s ropu, len a len za doláre. Za ne okamžite nakupuje fyzické zlato. Súčasne sa zbavuje cenných papierov. Rusko s Čínou už obchoduje aj v národných menách a skúšajú tzv. energetickú menu. Múdrejšie štáty už dávno repatriovali zlato. Pracujúci sa v žiadnom prípade báť nemusia na rozdiel od "nemakačenkov". Ak nastane peklo pádu, zlikviduje to veriteľov aj dlžníkov. Tomuto systému sa už nesmie dovoliť reparát.

