Držte sa náš kapitán.
Držte sa náš kapitán.
Bizár. Všetko sa točí okolo Trumpa a Iránu. Kde je ale autor a projektant tohto globálneho armagedonu? Kde je Netanjahu? Na jeho popud vzniklo toto šialenstvo, z ktorého sa svet nevie vymotať. Trump je naivnou obeťou šialeného plánu Netanjahua. Zalezený ako voš pod chrastou.
Myslím si, že hrozba globálnych ekonomických následkov prípadného pokračovania vojny privedie obe strany konfliktu k vynájdeniu "kruhového štvorca", kde žiadna zo strán nebude musieť uznať porážku a bude môcť aspoň pred vlastným publikom hrať úlohu víťaza. A možno sa mýlim.
Neviem sa zbaviť dojmu, že PS-ko je taký nesúrodý zhluk ľudí, myšlienok, téz, vágnych riešení a aktivizmu. Prečo? Pretože je v ňom všehochuť. Nepodceňujem ich, držia sa v preferenciách skvele. Lenže preferencie neriadia štát. Naozaj tam potreba silného erudovaného a skúseného makroekonóma s "guľami" absentuje. Dnes je pre Slovensko životne dôležitá vízia naštartovania ekonomickej prosperity. Nevidím v PS -ku ani víziu, ani jej nositeľa. Tu mi s výhradami viac do karát pasuje SaS.
Súhlasím. Objektívne však treba povedať, že ak je niekto v hmotnej núdzi, nemožno ho z tohto dôvodu zbaviť zodpovednosti za vyživované dieťa. Niečo sa musí snažiť platiť. Zrejme to chce citlivejšiu úpravu výšky výživného.
Súhlasím s každým jedným slovom. Aj s bodkou. +++++
Viete čo v tom vidím? Jednu obrovskú dieru do rozpočtu. Vysvetlím. 80 percent matiek poberá výživné na svoje deti od štátu ako náhradné výživné. Ide o prípady, kedy otcovia neplatia a matka podá návrh na exekúciu. Ak je exekúcia nejaký čas neúspešná, platí náhradné výživné štát. Exekúcia sa potom voči otcovi vedie v prospech štátu. ( úradu práce) Potiaľ je to ok. Ak však otec neplatí nič dostatočne dlhú dobu, úrad práce pohľadávku jednoducho odpíše. Otec je víťaz, my všetci ostatní, ktorí platíme dane, sme tí porazení. Choré ako celá táto krajina.
Presne tak. A trhová hodnota práce sa odvíja od jej efektivity. A tu je kameň úrazu. Zlé pracovné miesta s nízkou efektivitou resp. nízkou pridanou hodnotou. Prečo? Lebo peniaze firiem na investície, teda na výskum, vývoj, rozširivanie výroby atď… vysaje cez progresívne, transakčné a iné nezmyselné dane politická lúza a rozdá pekne socialisticky svojim voličom. Babky tlieskajú a ich vnúčatá plačú. Tak to je.
Keď to tak čítam, je mi do smiechu. Tento legislatívny mačkopes bude stáť štát milióny na policajtov, hasičov atď... a výnos z opatrenia pre štát sa horko ťažko bude rovnať tomu, čo na štátnych zamestnancov vynaloží. To nevymyslíš. Vymysleli to tí istí, ktorí vytvorili ešte väčšieho mačkopsa - konsolidáciu karpatského (rozumej zbojníckeho) typu.
Ak by nám šlapala ekonomika, nemuseli by sme rátať každý cent na palivá. Boli by drahšie, kupovalo by sa menej a šetrilo by sa. Nič strašné by sa nestalo. Lenže my ozdravujeme ekonomiku po svojom. Koalícia vysaje posledný cent aj od toho najväčšieho chudáka a rozdá to svojim voličom. OK. Najbližšie budem voliť stranu, ktorá zavedie rovnú daň. Ak sa k tomu nepodujme žiadna strana, voliť nepôjdem. Bude to pred do stromovky, ale aspoň bude môj.
Ten Trum nám úplne zmatovičel.
Vyšachovať sa z budúcej možnej koalície s kýmkoľvek je pred budúcimi voľbami nerozumné. Tu zastávam názor pána Karasa. Rozhodujúce by malo byť, s čím do koalície nepôjdem, nie to s kým. Myslím tým, že KDH by nešlo do koalície, ak by sa mali do programového vyhlásenia dostať body, ktoré sú pre KDH neprijateľné. Toto mi dáva zmysel, pretože to otvára cestu na vyjednávania a možnosť veci presadzovať vo vláde, nie len čvirikať v parlamente. A možno sa mýlim.
Ja sám, ja sám. Trump spojencov nepotrebuje. Hotový americký Matovič.
My východniari väčšinou nenadávame na Bratislavčanov, ale na s....ý systém, ktorý panuje na Slovensku. Napríklad štátna správa je tak centralizovaná, že si vedúci na úrade v Košiciach bez povolenia "blaváka" sediaceho na prameni (pokojne to môže byť východniar v Blave) nekúpi ani toaletný papier. To isté platí o veľkých firmách, bankách atď... Akoby vo zvyšku Slovenska žili nevzdelaní neschopní príživníci. Dôvod je však jediný. V centrálach sa dobre dojí, rozdáva zo spoločného a korumpuje. Preto východniari nadávajú. A výsledok. Mimo Blavy je Slovensko v úplnej európskej r.ti.
Nemôžem sa zbaviť dojmu, že človek je najkrutejšie zviera na planéte.
Vysporiadali sa rázne, ale s nesprávnou osobou. Rozglejenie strany je vinou jej predsedu, ktorý mal od samých volieb sedieť na zadku v parlamente a držať klub Hlasu pokope. Namiesto toho kovbojčí na miniesterstve vnútra a na stranu nemá čas. Aspoň že pomáha Smeru. Že to tí hlasácki straníci nevidia. Republikový prebor v nadchádzajúcich voľbách bude pre Hlas hranica päť percent.
Ešte nebol zdanený vzduch. A bolo by dobré voličom koalície udeliť výniku, tiež politikom a oligarchom. Najlepšie v skrátenom legislatívnom konaní.
Pán Daniš, pre politika má volič hodnotu jedného hlasu vo vobách. Tam jeho źaujem o voliča začína ale aj končí. Kto si myslí niečo iné, je nenapraviteľný romantik. Preto sa na politikov treba pozerať ako na detské plienky. Často meniť a z rovnakého dôvodu.
Kde inde by sa mohol nachádzať taký podvodník? No tam, kde sa cíti bezpečne a beztrestne.
Odporúčame