Ide do tuhého: Najväčšia frakcia v europarlamente vystúpi proti zákazu ‘spaľovákov‘
predaj elektromobilov celosvetovo neustale rastie. nie je pravda, ze o ne nie je zaujem. europania nemaju zaujem o predrazene elektromobily tradicnych znaciek. Nech spravia elektricku octaviu za 26 tis eur a ludia si ju kupia. lenze to by kazda automobilka nemohla vyvijat vlastnu platformu a potom predavat v statisicoch a tym padom draho. ze tie elektromobily vyrabaju v krajinach z najdrahsou pracovnou silou, to tej elektromobilite tiez nepomaha.
BYD Song plus stoji v cine 22000 eur a to je auto na urovni ID4, ktore stoji 46t eur! Preto europania nechcu elektromobily. cize uz teraz sa da vyrobit lacny elektromobil, ale nemozu ho vyrabat v krajine, kde je 35h pracovny tyzden, 37 dni volna + 5 dni sick days a k tomu 5500 v hrubom