dobre dobre.
a nezabudni mat alobalova ciapku aby ti soros cez 5G necital myslienky!
dobre dobre.
a nezabudni mat alobalova ciapku aby ti soros cez 5G necital myslienky!
v zakone je jasne definovane, co moze a co nemoze si dat konkretne tento spravca do nakladov. a kludne nech do zakona pridaju, ze stat tam moze poslat audit
neziskova organizacia ma nejake prijmy a nejake vydaje /napr platy zamestnancov/. ak su prijmy vyssie ako vydaje, vytvori zisk, ktory si majitel ale nemoze vyplatit! musi to naspat investovat. bezne takto funguju domovy dochodcov, kadejake obcianske zdruzenia...
napr vybudovanim hypermaketov na okraji mesta s parkoviskami, kde kupis pecivo, maso, zeleninu, ovocie, plienky, ziarovky pod jednou strechou?
pre teba a tebe podobnym to vysvetlim:
male prevadzky bojovali a lobovali zato, aby tie automaty tam nemuseli mat. pre kazdu malu prevadzku to je len otrava a starost navyse. Nehovoriac o tom, ze bolo riziko, ze clovek z dediny nakupi flase v meste v lidli a bude to vracat v malej predajnicke na dedine, kde je jedna predavacka.
eu to nenariadila
stale som sa nedozvedel, ktora statna firma, alebo nieco co ma na starosti stat aj realne funguje?
nerobi to sukromnik, ale neziskova organizacia, nemozu si vyplatit zisk
stat ma mat na starosti skolstvo, zdravotnictvo, cesty mosty. vsetko to je v otrasnom stave, statne firmy neustale v strate
rozne polovnicke zdruzenia, sportove, domovy dochodcov - vsetko vo vacsine pripadov neziskovky, to nie je uloha statu! stat nech sa poriadne stara o to, co ma!
a ty to vies samozrejme najlepsie
ja som sa pytal prvy!!!!!!
takze, ktora statna firma, alebo nieco co ma na starosti stat, funguje?
A nerobi to sukromnik, ale neziskova organizacia! to je dost velky rozdiel. Neziskova organizacia ak na niecom zarobi, musi to naspat reinvestovat. nemoze si ten zisk vyplatit!
bolo to uz x krat spominane, ale pre hlupaka, co si precita len nadpis to treba specialne zopakovat. Robi to neziskova organizacia. Cize ak aj na niecom zarobia, musia to investovat naspat do zalohovacieho systemu!!!
taraba povyhadzoval z ministerstva ludi, ktori tam robili cez 10 rokov a dosadil tak okresnych sefov SNS. riaditel SAŽP je krajsky predseda strany zivot! Ciže teple miestecka pre tarabovcov, to uz sa realne udialo a momentalne sa to deje na min. kultury
preco by to mala robit statna firma? konkretne co na slovensku funguje, co ma na starosti stat?
mne sa v lidli viac krat stalo, ze mi to pet flasu, ktoru lidl nemal nikdy v sortimente nevzalo. ale mohla to byt aj nahoda...
tarabovi strasne vadi, ze tam nemoze natlacit svojich ludi, podobne ako natlacil kadejakych okresnych sefov sns na ministerstvo, krajskeho sefa strany zivot za riaditela SAŽP...
Basa ma byt hned pri prvom nafukani nad promile. Aj ked len 50 dni, kludne aj domace vazanie, ale treba hned trest
dost hlupe zo strany ukrajiny, kedze rusi este pred tymto vybuchom odstrihli 7 statov od plynu a NS v tom case vobec nepouzivali...
spomienovy optimizmus sa neda zakazat. ale ti garantujem, ze kebyze teraz mozes strojom casu ludi natrvalo preniest do socializmu, tak by sa ti prihlasilo minimum ludi.
ja som socik prakticky nezazil, z otcovho okolia spominaju na zlaty socik len alkoholici a flakaci. pretoze ten alkoholik a flakac mal vyssiu mzdu ako moj otec, lebo tabulkovy plat podla odrobenych rokov a nato moj otec nadava doteraz.
1/ rodicia dali za druzstevny byt 40t, dalsich 40t sa splacali
2/ nas stala v roku 2020 novostavba aj s pozemkom v okresnom meste, komplet zariadenim, plotmi... proste so vsetkym cca 180t
ano. celu detsku izbu som mal z drevotriesky. nabytok s poschodovou postelou stal cez 15000 kčs, pri priemernom plate 3000 kčs.
ano. ale nato si uz ludia nechcu pamatat.
kedy sa mali slovaci lepsie?
Odporúčame