Ekonóm Baláž: Klesajúci počet pracujúcich ohrozuje dôchodkový systém. Nezrúti sa, no nebude môcť byť taký štedrý, ako je teraz
v roku 2006, ked nastupoval fico, dlhodobo klesala nezamestnanost, inflacia, dlhodobo rastlo vysoko hdp, rastla produktivita. Nemusel riesit 100 mld korun nedobytnych uverov v bankach, nemusel riesit hroziacu devalvaciu a mal takmer dokonceny zavod kia, ktory zase znizil nezamestnanost, zvysil hdp...
a co spravil fico? namiesto toho aby peniaze, ktore produkovala konecne fungujuca ekonomika investoval a aby naplno vyuzil potencial eurofondov, peniaze sa rozdali na socialne balicky, eurofondy sme nedokazali ani minut, nie to este investovat a vysledok je ten, ze sme stale montazna hala. za tych 18 rokov, co sa stal fico prvy krat premierom sa dalo spravit vela. lenze populistickym rozhadzovanim sme tam, kde sme.