potom napis ako si pracoval tych 5 hodin, to uz je jaky hlod, ze 5 hodin a este 150 dni v roku
potom napis ako si pracoval tych 5 hodin, to uz je jaky hlod, ze 5 hodin a este 150 dni v roku
chod si to vyskusat!!!
ako prepac, tebe toto mozno pride ako padne argumenty, pre mna to su krcmove dristy
ani na nasom malickom slovensku nezarobi predavacka v lidli vsade rovnako. jednoducho v tych krajskych mestach su vyssie zivotne naklady, take nieco, ze vsetci mame v eu svetove ceny su zase len krcmove dristy, rovnaky byt nestoji rovnako ani v ramci slovenska, nie to este v ramci eu, to iste elektrikar, vodar, maliar, kadernicka
co znamena "meratelne zdrazel" ? a co take zasadne spravili?
ucitel to urcite nemusi mat pripravene az na takej urovni ako v biznise. Hlavny rozdiel je skor v tom, ze v tom biznise ta ludia pocuvaju, alebo su aspon ticho.
V skole ta pocuva 1/5, dalsia 1/5 permanentne vyrusuje, zvysok je myslienkami uplne mimo, potom pride test podostavaju trojky, stvorky a hned pise tatinko ako je to mozne?
chod si vyskusat robit ucitela aspon na 1 mesiac a ti garantujem, ze taketo bludy uz nikdy nenapises
https://ec.europa.eu/eurostat/databrowser/vi…
vacsina slovakov tuto statistiku ale nechce vidiet, lebo to by potom zistili, ze za toho uzasneho fica sme za 12 rokov klesli v ramci eu o 5 pozicii a aj rumuni nas predbehli v roku 2017
hold ked je kostra nasho priemyslu postavena na nekvalifikovanej pracovnej sile, tak len tazko mozeme niekoho dobiehat...
lebo by skrachovali
Jaj zly je miklos, ktory oddlzil banky a za meciara, za ktoreho vznikli tie nedobytne uvery, to je anjelik.
zisti si aky bol pomer medzi uctovnou a predajnou hodnotou podnikov za meciara a za dzurindu
tak je predpoklad, ze nebyvas sam
ti si zisti realnu zivotnu uroven za dzurindu a kedy nas v zivotnej urovni predbehlo rumunsko. len tak medzi nami za 12 rokov fica nas predbehlo 5 statov eu: polsko, madarsko, litva, corvatsko a rumunsko
Nominalne hdp nie je zivotna uroven. Ak uz chceme porovnavat hdp tak v parite kupnej sily, kedze v tom pripade vykaze nemecky, slovensky, rumunsky maliar rovnake hdp za rovnaku robotu, bez ohladu na peniaze, ktore si za pracu vypyta. No a v tomto ukazovateli sme daleko za madarskom aj polskom.
Ale podla mna najlepsi ukazovatel je, co si mozes kupit za priemerny cisty plat, no a v tomto ukazovateli sme za rumunskom
To su fakty. To, ze si ich neviete pripustit je uz druha vec
Za 12 rokov fica nas v zivotnej urovni predbehlo 5 statov eu. Polsko, madarsko, litva, chorvatsko, rumunsko.
Ked uz len tak hadzeme cisla, tak mozeme kludne pridat
Tak. Napise niekto viac?
Miliardy???
Rovno napis, ze stovky miliard. To znie rozhodne bombastickejsie
Nie je podstatne, ake cislo ti cvakne na ucet, ale co si zato mozes kupit.
A v tom su od nas lepsi dokonca rumuni
Hdp vyjadrene v ppp teda v parite kupnej sily mame vyrazne nizsie ako madarsko! Nominalne hdp mame vysie, lebo mame vyssie ceny ( slovensky pekar vykaze nominalne vyssie hdp ako madarsky, lebo mame vyssie ceny)
Odporúčame