kde si vyvestil, ze spalovaky budu aj o 20 rokov pilier automobiloveho priemyslu napr v tej cine
kde si vyvestil, ze spalovaky budu aj o 20 rokov pilier automobiloveho priemyslu napr v tej cine
fajn. o kolko % takto nafukuje vyrobu? urcite nevyrobia o 20% viac aut, ktore potom nepredaju
instalovany vykon fotovoltaiky a veternych elektrarni rastie obrovskym tempom kazdy rok. Jadrovu elektraren ma v plane stavat asi len madarsko. ziadna sukromna firma sa do toho nehrnie, kedze je tam velmi otazna navratnost /obnovitelne zdroje uz dnes vedia vyrobit lacnejsie elektriku ako nove atomky a to bez dotacii/
cize dotacie su v cine vyssie ako cena elektroauta a tak sa vyrobcom oplati vyrabat aj ked ich nikto nekupuje?
zase ma niekto vestaciu gulu
lebo fotky s odstavnymi plochami plne spalovakov vobec neexistuju.
vystavba plynovej elektrarne s rovnakym vykonom ako jadrova je o 90% lacnejsia. cize cisto hypoteticky ak by teraz na slovensku sme chceli ficat na obnovitelnych zdrojoch, tak popri veternej a solarnej energii by sme museli mat aj plynovu elektraren o vykone 4GW, pre pripad bezveternej noci, ale v priemere by isla ta plynova elektraren na mozno 20% vykonu. takyto mix je ale stale lacnejsi ako stavat nove jadrove elektrarne.
v buducnosti si prebytky z obnovitelnych zdrojov ulozis do vodika a v pripade bezveternej noci naspat premenis na elektricku energiu
cina prechadza na elektromobilitu rychlejsie ako eu, ak si si to nahodou nevsimol.
a das aj vypocet ako 100 tisicova petrzalka zozerie pri nabijani vykon 800 MW ?
je rok 2023. zakaz predaja novych spalovacich aut bude v roku 2035. ale aj po roku 2035 bude stale jazdit fura spalovakov a vo vychodnej eu ich bude vela aj po roku 2045.
rozdiel v spotrebe energie medzi dnom a nocou na slovensku je cca 800 MW. vypocitaj si kolko dokazes nabit aut, ak vyuzijes tento vykon aj v noci a nebudu musiet elektrarne znizovat na noc vykon.
nemci maju uz dnes viac ako 50% energie z obnovitelnych zdrojov a v roku 2030 chcu mat 80%.
ano svajciari nenechavaju nic na nahodu a systematicky sa pripravuju a ano, to nabijanie elektroaut sa bude musiet nejako moderovat
a je naozaj usmevne, ako vsetci povazuju zvysenie kapacity rozvodovych siei ako neprekonatelny problem, rovnako aj navysenie kapacity vyrobnych zdrojov o 20% za 20 rokov, to urcite su vsetci taki neschopni, ze to nezvladnu
mozno by stacilo vytvorit podmienky pre tych, ktori chcu stavat energeticke zdroje z obnovitelnych zdrojov
elektraren nestavia ani ministerstvo ani stat. a ziadny sukromnik nema zaujem stavat novu atomku nie len na slovensku ale ani v eu
len zopakoval vsetky hoaxy o elektromobilite. ten, kto ma zaujem si zisti fakty, ten kto zaujem nema pise hluposti a potom niekto dalsi si na tom postavi kampan k volbam
pan sulik, ste to vy?
treba zrusit normu euro7 aby sa mohli automobilky zamerat len na elektromobilitu. splalovacie auto je jednoducho minulost, tak ako filmy do fotaku, buducnost je elektromobilita a treba mat realny plan ako zmenit energeticku infrastrukturu hlavne teda na sidliskach, aby tam kazde auto malo k dispozicii aspon 2 kW nabijacku, vymysliet ako riadit to nabijanie aby neskolabovala siet, aj ked podla mna na slovensku bude 95% podiel elektroaut najskor v roku 2045
Putin hrdinsky zdrhol z mosky a s nim vsetci oligarchovia na sukromnych triskacoch.
Dlhodobe investovanie v konzervativnych fondoch nedava celkom logiku. 20% z 110% je kolko? To snad nie je take tazke vypocitat.
podielove fondy od roku 2014 isli hore o viac ako 110%
zlato cca 45%
garaz isla hore o cca 80% + ju teda prenajimaju a teda na tom najme zarobili rozhodne viac ako 2000 eur
staci to ako odpoved?
otec zivnostnik kedze si platil min. odvody, vedel, ze bude mat slaby dochodok a tak si odkladal peniaze bokom + teda aj mama odkladala. a cca v roku 2014 sa nam ich podarilo presvedcit, aby to nemali len na ucte, lebo im to zozerie inflacia. kupili garaz, nieco dali do podielovych fondov, nieco do zlata.
ak ma niekto dlhodobo len tak na hromadke vyse 10000, tak ma jednoducho smolu. za hlupost sa plati
Odporúčame