Teraz pôjde viac o tie spomínané fakty, teda či nie sú lepšie reštrikcie tam, kde je tá masívna a masová expozícia vírusmi jasná, a oplatilo by sa znova naučiť ľudí odpočívať aj ináč, než len presúvať sa z miesta na ďaleké miesto. Nedávno na to upozornila jedna vyučujúca na niektorej českej pedag. fakulte – načo cestovať niekam pod vedením vedúceho a potom sa organizovane potápať do bazéna v lokalite stráženej vojakmi a potom zasa naspäť... Možno orig. VAERS dáta by prispeli k varovaniu, že možno aktuálne nie je lepšia cesta, než sa masovo nenakazovať. Osobne nemám problém nosiť rúško uprostred väčšieho množstva ľudí, aby som na niektorých náhodou nevypustil mimovoľne zopár miliónov vírusov príp. ich nestresoval.


