Podľa mňa všade ale vidieť, že situácia ľudí aj necháva ešte slobodne myslieť bez nutného povedania veľa vecí naraz, povedania 10 lží naraz alebo pretláčania dvoch-troch vzájomne sa vylučujúcich vecí z akoby vecného dôvodu (iný príklad o slobode či menej slobode – je iné, keď niekto holduje napr. ovocnej firme a iné, ak niekto napáda z pozície 30 rokov už odborníka na iný mainstreamový OS, že niekto iný je oproti nemu príliš techník a tým že sám má predpokladane kultúrnejší (v špecifickej kultúre rozumie sa) OS ako všetky ostatné a ešte nevyskúšané), zatiaľ čo dostatočne klasický manipulátor k tomu ešte aj prezentuje svoj variant pseudopravdy ako najlepší, povinný, poverený a skrátka pod dozorom "zvnútornený" a uvádzaný zdravo do praxe – pravdaže za neustálej vlastnej aktivity zmiešanej s tým a namierenej na cieľovo manipulovaných a preto na presne určené mocenské a organizačné a celkovo silne aktívne kontexty – jednoducho ako povestný prst na váhe v obchode v istej českej komédii...

