Jasné že nie zadarmo, škola to zaplatila z účtu a od rodičov riaditeľ , okrem príspevku na ZRPŠ, nežobral príspevok na kriedu, či čistiace prostriedky, nemusel zháňať "sponzorov" aby im bol potom zaviazaný, ale to Tebe nič zrejme nehovorí.
Deti pred 89. dostali ; pero, ceruzku, gumu, kružidlo, pravítko, výkresy, zošity.
A príspevok na ZRPŠ išiel na nákup cien pre ocenených žiakov, taktiež peniaze zo zberov išli na oceňovanie žiakov, ktorí reprezentovali školu.

