ďakujem, pekný večer.:)
tak je, Ukrajina prehráva a ak nechce stratiť ďalších obyvateľov a územia, konečne by mala kapitulovať resp. prijať podmienky, ktoré ponúka Rusko
vždy si víťazi určovali podmienky, to Zelenskyj nezmení
najdôležitejší je teraz mier, po ktorom, si myslím, túži väčšina Ukrajincov s výnimkou Zelenského a jeho bandy- banderovcov
ale musím povedať, že je to vždy o ľuďoch, aj v mainstreame sa nájdu slušní novinári, aj v alternatíve haj..li. Napríklad poznám príbeh z alternatívy, keď šéfredaktor žiadal od redaktora, aby napísal článok, že partner Z. Čaputovej bol vážne chorý , obával sa rakoviny a malo to byť napísané škodoradostne - nie je to takisto hyenizmus?
á Ukrajina, v ktorej sú v mnohých mestách postavené pamätníky Banderovi, Šuchevičovi, kde sa pomenúvajú ulice po týchto nacistoch, kde je pomaly novou hymnou pieseň na oslavu Banderu " Baťko náš Bandera, Ukrajina mati", kde sa zdravia nacistickým pozdravom "Sláva Ukrajine "?! ?! ?!
Nie!
Na Ukrajine to nie sú ojedinelé prípady a skupiny. Je to štátna ideológia.
Na Ukrajine je nacizmus tolerovaný a podporovaný štátom, tolerovaný a podporovaný tzv vyspelým Západom.
Taká je pravda.
A pravda je tiež, že tieto nacistické "živly" už sú v Európe.
Aktuálny prípad z Poľska je toho príkladom.
Nie je ojedinelý a budú aj ďalšie.
Je Európa na to pripravená?
Vyzerá to, že vojna na Ukrajine bude skôr, či neskôr ukončená.
Kde budú utekať nacisti z Ukrajiny?
História učí, že na západ.
A Slovensko je prvé na rane...
Často obete zversky mučili odrezávaním častí tela, vypichovaním očí, upálením zaživa, tehotným ženám párali bruchá a zašívali do nich mačky, alebo králiky.
Bola to etnická čistka Poliakov, ktorá podľa medzinárodného práva predstavuje zločin genocídy.
Odhady obetí sa pohybujú od 40 do až 60 tisíc obetí. Ďalších približne 125 000 Poliakov bolo nútených opustiť svoje domovy a utiecť na západ.
V roku 1944. Ukrajinci pokračovali vo vyvražďovaní Poliakov vo východnom Malopoľsku.
V dôsledku nacionalistickej akcie UPA bolo zabitých ďalších 20 000 až 70 000 Poliakov. Okrem toho bolo približne 300 000 Poliakov nútených utiecť.
Celkovo bolo počas masakry na Volyni a vo východnom Malopoľsku zabitých 60 000 až 130 000 Poliakov!!!
Dnes si "utečenci" z Ukrajiny dovolia doslova napľuť na pamiatku obetí banderovcov!
A ešte sa nájde niekto, kto bude tvrdiť, že Ukrajina je demokratická krajina, ktorá má miesto v EÚ?!
O Volyni napísala teraz Belousovova na FB :V júni 1943 vydal Dmytro Klaczkiwski, veliteľ UPA-Sever, tajný rozkaz na likvidáciu poľského obyvateľstva na Volyni.
Cieľom bola likvidácia všetkého mužského obyvateľstva vo veku od 16 do 60 rokov.
Dediny obývané Poliakmi a Židmi mali zmiznúť z povrchu zemského.
V júli 1943 Ukrajinská povstalecká armáda ( UPA) uskutočnila viac ako 300 protipoľských akcií a zavraždila približne 10 000 Poliakov!
Najtragickejšie udalosti sa odohrali 11. júla, keď boli Poliaci vyvraždení v takmer 100 osadách, a to aj počas bohoslužieb.
Bola to tzv "krvavá nedeľa", keďže Ukrajinci využili , že najviac Poliakov je v nedeľu na jednom mieste- v kostoloch.
Do konca roka 1943 Ukrajinci vyvraždili alebo donútili k úteku takmer celé poľské obyvateľstvo na Volyni.
Poľské dediny boli vypálené a majetok vyrabovaný.
Ukrajinci vykonávali vraždenie obzvlášť kruto- obete zabíjali vidlami, sekerami, kosami a kladivami.
Neušetrili ani deti, ženy či starcov.
niektorí novinári sa ozaj správajú ako hyeny a nerešpektujú, že aj politik má právo na súkromie, najhoršie je zaťahovať do médií aj rodiny politikov a ich deti
asi len toľko , lebo až tak podrobne situáciu v Česku nesledujem - Babiša budú voliť aj takí, ktorí mu predtým nevedeli prísť na meno
a k tomu tendru- do toho vôbec nevidím, ale pripúšťam všetko možné ...akurát si myslím, že Šaško je dobrý minister, mal by zostať na svojom poste , napokon- tender idú stopnúť. Dnes som sledovala debatu na TA3 a Šaško sa mi páčil- aj tým. čo povedal, aj tým, akým spôsobom argumentoval . Je jedným z tých , ktorí prinášajú do slovenskej politiky slušnosť a vecnosť
ja len taký odkaz pre vás, Renata: píšete dobre a blogy píšete zadarmo, takže nikto od vás nemôže žiadať dokonalosť. Alebo nech si sám vyskúša písať blogy.
Ale ono to je tak- diskutujúci nadávajú na dvojaký meter u politikov či u novinárov , ale oni sami ho používajú, ak sa s názormi blogera stotožňujú, nevšímajú si žiadne , ani do oči bijúce chyby , ale ak im názor blogera prekáža, objavia aj tú najmenšiu smietku
zhovaďuješ a hlavne manipuluješ ty! prestaň zavádzať , a to som spomenula iba jeden príklad. Pellegrini narovinu povedal pred voľbami, že bude podporovať zbrojovky ,Fico nie
som citlivá na klamstvá a manipulácie, tak hádam nadnes aj stačilo
skús si zajtra privstať , aby si prvý mohol napísať o Ficovej tlačovke , aby ťa nikto nepredbehol, ako sa to stalo nedávno
preto ti už teraz poprajem dobrú noc, aby si si mohol oddýchnuť
hlavne keď je minister dosadený na svoj post kvôli tomu, že je v istej strane a nie kvôli tomu, že by bol skutočný odborník
Izrael si do budúcna vykoledoval veľký problém, hoci mu to možno teraz ešte prejde
som si istá, že u teba hrá veľkú úlohu jej výzor , tak sa pokojne ešte pokochaj, dožičím ti ju ,hádam ešte tie dva roky pretrpíme my ostatní a tá viac ministerkou nebude
netáraj , zase si to niektorí prispôsobujete, ako vám to pasuje. Ak tým aj myslel to, čo tvrdíš ty, že zadarmo, tak úmyselne zavádzal voličov v snahe získať si ich , tomu sa hovorí manipulácia a populizmus , pamätaj.:) Tí čo rozmýšľajú , vidia dosť často rozpor medzi tým, čo povie a tým, čo urobí
Ďakujem aj tebe za blahoželanie.:) Hoci Pravda nám tu toleruje aj to, čo by sme inde písať nemohli , aj tak má v mnohom zlý systém- trebárs aj to blogovisko . Otázkou je, či vôbec s tým chcú niečo robiť ..
zaujímavé, tu niekto píše, aby deti skapal a má plusku a iný reaguje všeobecne , kto by mal skapať a má mínus.:))) trafené husičky zagágali
lebo je len na reprezentáciu, v skutočnosti rezort vedie Machala. Šimkovičová je slabá v komunikácii, aj preto sa bojí aj serióznych novinárov
nemajú dôvod ťa blokovať, nikoho neurážaš, blokovať kvôli názorom nezvyknú , to by si musel vyslovene propagovať napríklad násilie
tiež prajem pekný víkend v lone prírody .:))
jeeej, ďakujem , boli pred pár dňami
všimla som si takú zvláštnu vec, že napríklad keď ja napíšem komentár , tak sa hneď zobrazí, ale tvoj nie , trvá to nejakú dobu, to mám tak trocha odsledované , lebo ma to zaujalo ...možno si v hľadáčiku a tvoje komentáre sa skúmajú , či sú vhodné...
ale netvrdím, že sa nemôžem mýliť , možno to tak nie je...
Odporúčame