asi áno, petro.:)
súhlasím , ono špeciálne školy existujú, ale nie v každej lokalite. Napríklad bývalá spolužiačka učila v Trebišove tých normálnych žiakov a špeckári boli v inej triede , ale zase mala iný problém - že Trebišov je známy veľmi problémovými Rómami, títo moji až na možno2-3 žiakov boli v pohode , niektorí ozaj mohli mať aj dobré známky, keby chodili pravidelne do školy. Boli aj takí, ktorým to veľmi myslelo, ale rodičia boli proti, aby išiel žiak na SŠ z viacerých dôvodov . Nečakala som, že mi budú niektorí aj chýbať, hoci niektoré hodiny boli ozaj len na prežitie kým som si našla systém a uzavrela som s nimi dohodu. Deviatakov chlapcov napríklad veľmi bavil dejepis- druhá svetová vojna...Niektoré deti ozaj vedeli byť vďačné, hoci im netreba až tak veriť , berú, čo je pre ne výhodné a vedia zo všetkého vyťažiť. Ale sú dosť citliví na svoje rodiny..
to chcenie je spolu s vedomosťami základom , no treba mať aj trocha toho šťastia
dd6zB4eF +++ vieš si priznať chybu, môžeš byť príkladom tým, ktorí tu reagujú ironicky a povznesene
taký inteligent ako ty, by už mohol pochopiť, že jednoducho s tebou nemám niekedy chuť debatovať , mám na to isté dôvody
prestaň byť konečne pokrytecko milý, milý Janko.:)
no go zóny sú aj na Slovensku , ale v mäkšej forme, ale fakt nemám záujem o debatu s tebou , prestaň hlúpo provokovať, máš o mne svoj názor a ja takisto o tebe , to je celé
je to len doplnenie faktov do diskusie ,tento diskutujúci píše slušne, inteligentne, neodvádza pozornosť od "zverstiev" podľa mňa ,podľa mňa si zaujatý , lebo nezdieľa tvoj názor
dokončím Lučanského - jeho mi bolo veľmi ľúto, to bolo neľudské, ako sa voči nemu správali , ale uvažovala som nad tým a v podstate sa prikláňam k samovražde ...ale zbytočné to je už rozoberať , no a tie rany, pády, to áno, to bolo podozrivé. Osobne v nejakých čestných svedkov neverím, to by musela byť celá reťaz do toho zapojená a to by niekde prasklo, skôr išlo ak už tak o pomstu malej skupinky (možno 2-3 , možno 1-2 , tí ak mali motív a dobre zaplatené, budú ticho
preto je za Igorom smajlík, že nejakú vyslovene veľkú empatiu si voči nemu predstaviť neviem, hlavne keď počúvam tie urážky z jeho úst, ale do istej miery sa viem máličko do neho vcítiť v čase covidu, keď si predstavoval , že "dobyje" ako premiér malé Slovensko, konečne začne robiť "poriadky" a covid ho dobehol, iste nebol zo situácie práve najšťastnejší. Odsúdený nebude, iba keby sa mu dokázali nejaké priame podvody - napríklad ekonomické. Breivik - do toho sa ozaj vcítiť normálny človek nemôže jedine ak by ho stvárnil nejaký herec, tak možno do istej miery ten , jemu patrí doživotie. Aj podobným ako jemu. U Černáka som názor nezmenila , ale nie preto, že by si podľa mňa zaslúžil milosť , ale ak mal také dobré organizačné schopnosti v minulosti, tak nech skúsi teraz niečo urobiť pre spoločnosť. Mať takú moc nechám mu rok na to, aby niečo pod dozorom dokázal a ak nie, šup naspäť.
.:) k ničomu sa neuchyľujem a nič neuniklo mojej pozornosti. A teraz použijem tvoje obľúbené, ale v slovenčine- Nerušte moje kruhy a nadnes končím debatu s tebou so želaním nielen príjemného dňa, ale aj večera pri poháriku červeného vínka , veď je zdravé.:)
PS: nermusíš opäť pripomínať, že ho máš príjemný aj bez môjho želania, veď to vieme ....:)
dole v debate padlo slovo empatia, len chcem ešte doplniť, že skutočná empatia nie je len vcítenie sa do pocitov človeka , ktorý je nám blízky, to by bolo príliš ľahké, ale aj takého, ktorého myšlienkové pochody nám môžu byť vzdialené- takže napríklad aj do Igora.:)) a toto málokto dokáže. Skutočná empatia je základom pre pochopenie a prípadné odpustenie
k faktom ale patrí aj to že lockdowny boli aj v iných krajinách, no iba Slováci sa tak špeciálne s tým nevedia ani po rokoch vyrovnať. Viem, my sme tu mali Igora - však nech si to riešia OČTK , je problém?
a ešte jednu vec si netreba mýliť- blogera a blogera- diskutéra, lebo diskutér môže písať voľnejšie, nemusí až tak dobre štylizovať, proste ako by hovoril v bežnej reči. Aj ja lepšie píšem blogy ako dakedy diskutujem, v diskusii niečo napíšem úplne po lopate
myslím, že sa mýliš- iba ak by cenisan už skutočne bol taký vychcanec , že potrebuje za sebou zamiesť stopy , aby tu čím viac mohol písať, ale myslím, že to nie je on
chodil tu diskutovať jeden nick, liezol mi hrozne na nervy a je už aj zablokovaný a neviem prečo mi pripomína tohto blogera , tiež sa hral na takého, čo pojedol múdrosť sveta a len jeho názor bol správny ...ale fakt sa môžem mýliť
cenisan tu má 4 blogerské nicky , myslím, že nie viac . Ak by písal napríklad denne z dvoch nickov, to by mi neprekážalo, ale ak napíše aj zo 4 , to sa už môj zmysel pre spravodlivosť začína trocha búriť
súhlas , palenque, občas je hrozný
inak, aj tento bloger má taký zaujímavý štýl písania , akoby to písal dobrý žiak základnej školy, píše jednoducho, nečíta sa to zle , a už že s ním nie vždy človek súhlasí, to je iná vec
je dobre, že si Pravda spomenula aj na týchto ľudí
prajem pohodový slnečný deň, Brehy a s odpoveďou sa nemusíš namáhať , iba ak veľmi chceš....:)
nerada vstupujem do tejto debaty, a tie štátne karantény by napálili aj mňa (myslím, že by tam so mnou mali značné problémy a bola by som veľmi nepríjemná, dokonca až tak, že si myslím, že možno aj Igor by ma nakoniec pustil von, lebo by som sa snažila obrátiť aj priamo na neho a už nehovorím o iných prostriedkoch) , ale Pelle a Saková boli iba na začiatku, keď sme tu nemali toľko úmrtí, iste, s Matovičom sa tí dvaja porovnávať nedajú , ale ktovie,akých opatrení by sme sa boli dožili...
Odporúčame