Autor tvrdí, že "Nový režim... zakázal ruštinu ako druhý úradný jazyk."
Nešlo však o otázku úradného jazyka, ale o regionálne používanie jazykov menšín.
Taktiež platí, že nový režim ruštinu ako druhý úradný jazyk nezakázal.
Autor tvrdí, že "Nový režim... zakázal ruštinu ako druhý úradný jazyk."
Nešlo však o otázku úradného jazyka, ale o regionálne používanie jazykov menšín.
Taktiež platí, že nový režim ruštinu ako druhý úradný jazyk nezakázal.
Maďari majú s Ukrajinou problém kvôli zákonu z roku 2019,
Pravý sektor nebol súkromnou armádou vlastnenou oligarchami, ale skupinou radikálnych nacionalistov,
prápor Azov bol začlenený neskôr na základe dekrétu prezidenta Porošenka do schémy pravidelnej armády, na základe čoho prebehli previerky a radikáli boli z neho vylúčení,
odeský masaker bol vyprovokovaný skupinou proruských radikálov, pričom odeská milícia sa vyčíňaniu proruskej skupiny futbalových fanúšikov (ku ktorým sa neskôr pripojila skupina divných ľudí, ktorí neboli miestni) a jej snahám dostať sa na miestny majdan len prizerala so založenými rukami a nesnažila sa v tom včas zabrániť, čím mohla vývoj situácie zmeniť hneď na začiatku,
a pri odeskom Dome odborov vtedy lietali molotovy oboma smermi, smerom naň i smerom od neho.
Skrátka, prekrúcaš históriu na základe alternatívnych faktov.
Kolesničenkov zákon, ktorý sa netýkal ruštiny ako úradného jazyka, ale používania regionálnych jazykov menšín, vtedajší úradujúci ukrajinský prezident Alexander Turčynov vetoval a nikdy nevstúpil do platnosti.
https://tass-com.translate.goog/world/721537…
Najvýznamnejšou ruskou súkromnou armádou, ktorá vznikla v roku 2014 na Donbase, bola tzv. Wagnerova skupina.
Samozrejme, že budú.
Veď vám, kremeľským fanúšikom, presne toto vravíme od začiatku a vy to stále odmietate pochopiť.
táto ruská agresia sa predsa definitívne neskončí dosadením kremeľskej bábkovej vlády do Kyjeva, s ktorou by sa stotožnili všetci Ukrajinci :-DDD
Taká drobná lož sa ti tam do článku votrela, milý (dvoj)autor.
Píšeš, že
"...Nový režim... zakázal ruštinu ako druhý úradný jazyk... Zahájil totálny útlak ruskej menšiny ale aj iných menšín. Ruská menšina na útlak reagovala povstaniami na Kryme, na Donbase, v Novorusku /Odessa/ a v Charkove."
Ukrajinský parlament schválil jazykový zákon obmedzujúci použitie ruštiny v apríli 2019 https://hnonline.sk/svet/1929675-ukrajinsky-…
Proruskí separatisti ale zahájili svoje operácie v apríli 2014, po tom, čo miestni oligarchovia podporení ruskými oligarchami (vznik súkromných armád) chceli rýchlo využiť dočasné bezvládie v Kyjeve.
(pokračovanie)
Autorov podiel bez odrážok objednávateľa v citovanom odseku znie
"Predbežne, pokiaľ sa kritika definitívne nezakáže, odporúčame súdiť ľudí jednotným metrom. Odporúčam OČTK, súdom a aj pani sudkyni Najvyššieho súdu, aby začali trestne postihovať všetky prípady nenávistných prejavov na Slovensku."
Zvyšok odseku je dielom objednávateľa, preto tá zmienka o "mladších koleginiach" s mäkkým "i" a časť venovaná sťažnostiam na diskutérov.
Okrem toho je aj množstvo ďalších odlišností v spôsoboch použitia konkrétnych textových znakov.
Moechus bloger a Cenisan dabatér sú zhruba na rovnakej kvalitatívnej úrovni.
Ešte raz: na textoch nickov Medvedar, Feren, Dedic pracujú dvaja autori. Jeden je objednávateľ, druhý autor: objednávateľ pošle autorovi obsah textu, body, ktoré v nich chce mať spomenuté. Autor objednávateľovi text napíše, objednávateľ nakoniec k nemu pripojí svoje odrážky.
Trebárs v tomto blogu prvý autor vytvoril časť vety "Odporúčam OČTK, súdom a aj pani sudkyni Najvyššieho súdu, aby", nasleduje objednávateľ: "-ak sa nudia a nemajú čo robiť, aby" pokračuje prvý autor: "začali trestne postihovať všetky prípady nenávistných prejavov na Slovensku." Preto tam je "aby" spomenuté nezmyselne dvakrát.
Všimni si dvojakú kvalitu textu: pasáže s odrážkou sú kvalitatívne hlboko pod úrovňou zvyšku textu.
Autori tohto blogu tvoria teda dvojicu, človeka skúseného v práci s textom a človeka jednoduchšieho. Jedným z týchto autorov teda pokojne môže byť milanjan7, druhým moechus, a spolu tvoria duo Medvedar, Dedic, Feren.
Aký výmysel...? Cenisan, Dedic, Feren, Medvedar, Trikopce, stále je to jedno a to isté. Zadáš body textu autorovi, ten ti ho napíše, ty už len k nemu pripojíš tie svoje odrážky a tak zvládneš každý deň niekoľko textov - autor si príde na svoje (z dobrej vôle to nebude) a bonusom je zdanlivo rozšírený názor mnohých blogerov.
Tipnem si, že výlučne tebou písané texty zverejňuješ ako moechus. Kým je tvoj autor? Možno milanjan7, ktovie...?
Bombic dal súdu sľub a potvrdil ho podpisom.
Prečo sa teda rovno nedal zavrieť, aby sa stal martýrom slobody slova, ale radšej začal kľučkovať?
Načo dával sľub, ktorý nemienil dodržiavať?
Transparentné verejné výberové konania na zhotoviteľov prebiehať budú?
* ospravedlňujem sa za preklepy, nejde o zámer, to len v poslednom čase mi morálne upadá klávesnica.
Tak to neviem, či nespravodlivý súd poslal brmbica do väzby za jeho názory,
ale viem, že Najvyšší súd poslal brmbica do väzby z dôvodu pokračovania v činnosti, pre ktorú je súdený,
a pre porušenie písomného sľubu, ktorý on sám súdu dal, že totiž počas trvania pojednávania sa zdrží istého typu aktivít, ktoré súvisia skôr s dobrými mravmi než so slobodou slova.
Súkromná osoba verejne ponúka generálnemu prokurátorovi doživotnú rentu 5.000 eur mesačne a ty v blogu tvrdíš, že pre SR by to bola úspora.
Podľa teba by som toto mal okomentovať ako...?
...trebárs ohodnotiť súčasné Slovensko ako ukážkový príklad krajiny, v ktorej existuje voličská skupina ochotná akceptovať verejnú korupčnú ponuku...?
Ferri,
Z. Kollárovi môže byť srdečne jedno, aké zákony prijme štát pre obmedzenie práce mimovládok,
lebo tá jeho mimovládka je prakticky o ničom -
nejde tam o žiaden princíp, dosah, obsah či smerovanie -
môže ju v prípade potreby pokojne zrušiť, nič sa nestane, nikto si to nevšimne, najmenej on sám, nahor sa bude pchať iným spôsobom - OZ zvyknú byť neraz predstupňami vznikajúcich politických strán.
Neprehľadné financovanie si zabezpečí inak, ak ho teda chce mať: šedé a čierne schémy sa určite dajú riešiť ináč, než takto krkolomne prostredníctvom mimovládky :-)
Na druhej strane, s opozíciou tam k spojeniam v mene žiadneho zámeru nedôjde, pretože na niečom takom nie je záujem ani na jednej zo strán - ani na strane Kollára (chcel by si ho vari vidieť na pódiu s ľuďmi z PS?), ani na strane opozície (chcel by ho vedľa seba mať Šimečka?), a už vôbec nie na strane serióznych mimovládok.
mirius: súhlas.
Voľby vytiahli k politickej moci skupinu pomstychtivých osôb, úzko obklopených armádou ľudí fanaticky milujúcich moc a nadvládu v jej rôznych podobách, opierajúcu sa o voličov v mnohých prípadoch doslova túžiacich po tvrdých revanšoch za skutočné či domnelé krivdy - a teraz žijeme toho dôsledky.
Obrázok typický pre túto dobu...? ...keď v jednej z nedeľných relácií minister Šutaj nadmieru dôrazne a prehnane hlasno hovorí o tom, že z opozičných politikov ide čoraz väčší strach.
Na dnes len toľko, Ferri,
že v nadpise ti chýba čiarka a tak si teda urobil z Grohlinga moderátora,
že trebárs slovo "bezdvovodne" sa v slovenčine píše "bezdôvodne",
a že ak píšeš o výdavkoch kovidových vlád a o výške dlhu tak vedz, že najviac peňazí rozflákali na presne tú pomoc firmám, ktoré štát v podobných prípadoch dlhodobo dotovať nemá, keďže každý podnikateľ ide do podnikania s rizikom existencie vis maior, a pokiaľ som mal možnosť vidieť, tak dotácie poberali aj mnohí tí, ktorí to síce nepotrebovali, ale i tak vedeli svoje potreby zdôvodniť,
a tak sa tvoje slová o tom, ako "sa poniektoré deti museli dívať doma na bezradných rodičov, ktorí prichádzali o prácu, ktorí prichádzali o svoje živnosti, o živobytie" vrchovate míňajú čo do logiky so zámerom tvojho článku.
P. S.: ...tie tvoje návykové látky starších žiakov sú fakt pecka :-D
Ak sa dorovnajú platy, tak sa adekvátne k tomu zvýšia ceny, pretože hodnota meny, ktorej bude v obehu viac, to umožní.
Budeš tam, kde si teraz.
Okrem toho, západné krajiny majú ten istý problém ako my. Práve preto s takou radosťou vítajú imigrantov zo Slovenska, ktorí im budú robiť na udržateľnosť dôchodkového systému bez toho, aby museli pracujúcim výrazne dvíhať dane.
Takže atribúty Boha určuje vždy názorová väčšina členov rímskokatolíckej cirkvi.
Lokálny Boh rímskych katolíkov je vždy len taký, akého si ho určí národná pospolitosť.
Takže tu máme slovenského Boha, ktorého definuje názorová slovenská rímskokatolícka väčšina ináč, než si ho určí trebárs argentínska národná rímskokatolícka väčšina.
Chceš konzervatívneho Boha, ale si Brazílčan...? Tak choď na Slovensko, tam ho nájdeš.
Áno, cenisan, ono to presne takto je :-)
Pretože takto, milý cenisan, je úplne v poriadku, ak je za rímskeho biskupa zvolený kardinálmi človek, ktorý zjednocuje všetky národné rímskokatolícke väčšinové názory.
Odporúčame