Tak toto vysvetľuj Čechom, Ferri.
To oni sú dnes na 91% priemernej životnej úrovne EÚ, a nie my.
Tak toto vysvetľuj Čechom, Ferri.
To oni sú dnes na 91% priemernej životnej úrovne EÚ, a nie my.
Bol to začiatok procesu uchopenia moci.
Ak ich ovšem nebude chcieť Rusom ponúknuť v rámci budúcich "dobrých vzťahov".
Zbytočne nadávaš ľuďom do chumajov:
tvrdenie, že 25. 2. 1948 došlo k prevratu je síce sám osebe do veľkej miery zjednodušujúci, faktom však je, že presne v ten deň sa začal zjavný proces prevzatia moci, ktorý bol nakoniec zavŕšený vznikom tzv. "ľudovodemokratickej ústavy" v máji 1948 https://www.upn.gov.sk/sk/9-maj-1948---prija…
Prijatím novej ústavy sa skončilo obdobie prevzatia moci a nasledovalo obdobie upevňovania moci, ktoré sa skončilo prijatím ďalšej, "socialistickej" ústavy v roku 1960.
V ruskej sfére vplyvu tento štát slobodnou a demokratickou krajinou ani nikdy nebude.
Čo sa týka vzťahu priaznivcov západných politických modelov k súčasnej situácii v USA a v ďalších krajinách viď komentár Jakuba Fila na portáli sme.sk https://komentare.sme.sk/c/23453082/novy-sve…
Článok o moste vedúcom ponad priehradu Ružín z 13. júna 2022:
"Most prešiel poslednou čiastočnou rekonštrukciou pred viac ako dvadsiatimi rokmi. V súčasnosti má poškodenú nosnú konštrukciu, z dôvodu nefunkčnej hydroizolácie do nej zateká, skorodované sú tiež odvodňovacie potrubia a v nevyhovujúcom stave je aj samotná vozovka. Rekonštrukcia sa začala dnes (v pondelok 13. júna). Doprava bude presmerovaná do jedného jazdného pruhu."
Napíšem zasa len to isté, čo pred polrokom:
zdá sa, že oslovuješ kadekoho, len kanceláriu ombudsmana nie.
Móhandás Karamčand Gándhí.
Heusgen dnes plače preto, Ferri,
lebo svet, v ktorom si mohol mať pocit, že sa ti ako tak darí, sa rúti do záhuby.
Životná úroveň pôjde do teplých krajín ako prvá.
Až ti to naplno dôjde, Ferri, tak budeš obviňovať všetkých okrem seba a začneš plakať tiež.
Pozerám, že schôdzky v Paríži sa zúčastnia členské štáty NATO tvoriace kontinentálne pobrežie.
Inými slovami, v Paríži sa zídu zástupcovia tých krajín, ktoré tvoria jadro európskych námorných síl.
Podľa teba nie je schopnosť organizmu tvoriť protilátky na konkrétne vírusy, s ktorými prišli do kontaktu predošlé generácie ľudí, súčasťou dedičnej genetickej informácie...?
Prišli predošlé generácie ľudí pred nami už skôr do kontaktu s koronavírom SARS-CoV-2 a dokázali túto genetickú informáciu odovzdať potomkom...?
Prepáč, ale nad tvojím textom sa zamýšľať nebudem. Nie je totiž o čom.
ferroferro:
Máš neprekonateľný spôsob myslenia: nielen, že si si vysvetlil po svojom zmysel príspevku od pula, ale dokonca si dokázal posunúť aj túto svoju vlastnú fabuláciu na vyšší level a následne si na ňu sám rýchlo reagoval. ...no niečo fenomenálne:-)
Na rozdiel od ferra zjavne dokážeš rátať aj s vývojom udalostí, ktorý by prinútil Pellegriniho postaviť vlastnú úradnícku vládu. Zaujímalo by ma ale, ako by ferriovia reagovali na stav, kedy by Pellého úradnícka vláda fungovala koncom roka a bez väčšiny v NR SR a musela by preto vytvoriť vyrovnaný rozpočet... ale to už ťažko fabulujem, pretože udiať by sa to mohlo len v prípade, ak by Fico prezidenta označil za účastníka štátneho prevratu, čo sa však rozhodne ;-) nemôže nikdy stať.
Ferri,
nebudem sa ťa ani pýtať na to, aký typ ľudí môže vážne prijať akékoľvek slová niekoho, kto dokáže napísať, že
"Človek, pračlovek dlhé stáročia obýval jednu a tú istú jaskyňu spolu s netopiermi, nenosil tam rúška, žil medzi netopierími výkalmi… a akosi ho tie netopierie vírusy nezabili, celkom nevykynožili! Večer po našich mestách a obciach veselo sem a tam poletujú húfy netopierov, rovnako dlhé stáročia a nič! Žiaden vírus na nás z netopiera, len tak z ničoho nič nespadol!".
Alebo múdrosť typu
"…a pritom žiadna ďalšia covid vlna nebola, nie je a ani nikdy nebude".
Myslím, že tvoj zdravý sedliacky rozum dokáže informácie doň zvonku prichádzajúce selektovať a spracovávať natoľko dokonale, že sa mu žiadna realita absolútne nemá šancu vyrovnať.
Mal by si viesť ľudí, ktorí dokážu tvoje postrehy, myšlienky a uzávery prijať, stotožniť sa s nimi a v ich duchu žiť v úplnej izolácii od nehodného zvyšku sveta.
Nie som priaznivcom sociálneho darwinizmu, ale v tomto prípade som za výnimku.
Sám si v tomto texte autor vnútorne protirečí. Vlastne tvrdí, že "pohodlie nikdy nevytvorilo hrdinu a tak teda seď doma, pracuj na sebe a nikam nechoď".
Spomenul som si mimochodom práve aj na "Rúška dole!" protesty a aj by som sa autora teda spýtal, ako by sa mu do ich rámca tieto jeho výzvy hodili vtedy - ale je mi jasné, že nemá význam s nimi argumentovať niekomu, kto je fixovaný na súčasné protivládne protesty, keďže je bezpochyby presvedčený, že táto logika sa týka iba ich a ničoho iného.
Žiaden problém v tom nevidím. Nech sa realizuje podľa svojho, jej vec.
No pozri sa:
poézia je úprimnosťou duše.
V tej tvojej básničke nebolo ani úprimnosti, ani duše, len chladný a nekompromisný kalkul, kalkul a zasa raz kalkul. Ten ťa plne charakterizuje vo všetkých typoch textov. Možno si naozaj fyzicky žena, ale tvoja myseľ je mysľou agresívneho alfasamca.
Na tvojej básni nebolo nič poeticky prirodzené, bolo to niečo otrasne fyziologicky prízemné.
A ak ti išlo len o formu, tak nabudúce namiesto "zapichovania očí" skús do neba "zabodávať zrak", keď už. Je to síce otrepané, ale menej bizarne telesné.
A mimochodom, v živote som SaS nevolil. Keď viac zapátraš, veľmi rýchlo to zistíš.
Ale prebehla, prebehla, len mnohí ju ignorovali.
Debilita zdravého sedliackeho rozumu sa vždy ukáže až časom: trebárs chybný odklon od Green Dealu a to, ako nás to všetkých dobehne, bude mať možnosť o pár rokov nespochybňovať každý - len neviem, či to aj každý zdravý sedliacky rozum potom zvládne.
Odporúčame