Milá dagmar,
patril som medzi tých, ktorí upozorňovali na nezmyselné sanovanie súkromných firiem štátom počas kovidu a tvrdil som, že to veľmi škaredo poškodí finančné možnosti štátu do budúcnosti, čo sa neskôr plne potvrdilo.
Podľa môjho názoru štát nemá čo dotovať plošne súkromný sektor, pretože akýkoľvek súkromník vstupuje do rizika podnikania aj s rizikom vis maior, vyššej moci, trebárs pandémie.
Čo sa týka Ódora: ako premiér úradníckej vlády bez podpory parlamentnej väčšiny bol povinný predložiť vyrovnaný rozpočet, pretože takto je nastavený zákon. Samozrejme, mohol predložiť aj inú verziu rozpočtu a aj o tom uvažoval, na nete sa tieto informácie nájsť dajú hravo. tu treba ale mať na pamäti, že zostaviť štátny rozpočet nie je ako doma písať lístok na nákup a viaže to ohromné množstvo ľudí, času a nákladov.
A nie, Slovensko nie je jediný štát, ktorý má problémy, ale porovnaj si stav SR s Českou republikou, tie isté východiská, tie isté problémy s prechodom na kapitalizmus, atď.


