No iste.
Trebárs takí patológovia, všakže, sú toho priam ukážkovým príkladom.
No iste.
Trebárs takí patológovia, všakže, sú toho priam ukážkovým príkladom.
Nebuď zasa až taký pesimista.
Tie parlamentné voľby budú oveľa skôr.
Pravdu nemala. Veď si na nete, tak si to over. Skús trebárs https://www.dictionary.com/browse/maidan
Okrem toho, tá dobrá duša teraz už svoje priezvisko prechyľuje do koncovky rodu ženského, aby to znelo viac proslovensky a pronárodne.
Zaujímalo by ma, kto teda podrážal a zrádzal Trumpa vo chvíli, keď počas kovidovej pandémie odporúčal lekárom, aby našli možnosť ako aplikovať dezinfekciu do ľudského organizmu --
-- povedal by som, že zrejme to bol jeho vlastný rozum.
Priznám sa, že nerozumiem, čo sa mi snažíš naznačiť:
je všeobecne známe, kto sa na stretnutí s Čaputovou vtedy zúčastnil a preto si viem presne vytvoriť názor, do akej miery bola táto vec nebezpečná pre štát ako celok, a či vôbec.
Naproti tomu dnes počúvam o nedefinovaných utajených jedincoch a skupinách, ktoré sa vraj niekde s niekým stretli na Slovensku a ktoré predtým vraj pripravovali kadečo kade-tade po svete.
Len aby sa z tých "temných síl" nakoniec nevykľul vrátnik z americkej ambasády a zopár ľudí z WHO, Amnesty International a Lekárov bez hraníc.
Vieš, Ferro,
keď zástupcovia vlády, prezident a bezpečnostné zložky hovoria o skupinách a osobách, ktoré svojho času pracovali na Majdane a v Gruzínsku,
tak chcem vedieť, o koho presne ide, o aké organizácie sa jedná.
...inak to bude celé len o viere v svätú neomylnosť štátnych funkcionárov.
1.) „Za veľmi alarmujúce vnímam, že takmer štvrtina dospelých ľudí má čitateľskú gramotnosť na úrovni desaťročného dieťaťa,“ uviedol minister školstva Tomáš Drucker s tým, že nie je prekvapujúce, že problémy vzdelávacieho systému sa prenášajú aj do úrovne zručností dospelých Slovákov. https://www.trend.sk/spravy/citatelska-gramo…
2.) Ak niekto niekomu pošle nejaký mail, tak tým nezasiela dogmatické slovo božie, ktorého je nutné sa chopiť a dodržiavať ho fanaticky a bez výhrad.
3.) Pokiaľ ľuďom nebudú skôr či neskôr predložené fakty zo správy SIS, tak dôveryhodnosť súčasnej vlády bude klesať priamo úmerne s uplynulým časom.
Otázku na "organizovanie revolúcie na zmenu režimu" nepoložil umelej inteligencii nikto z organizátorov protestov.
Otázka sa týkala postupu, akým nenásilnými protestami vytvoriť efektívny tlak na vládu.
Bolo to v uplynulých dňoch povedané niekoľkokrát, treba sa hádam sústrediť na to, čo zaznie, a nie na to, čo chceš ty aby zaznelo.
VSŽ mali na konci rezešovskej éry dlh odhadovaný na cca 13 miliárd vtedajších korún, čiže zhruba 400 miliónov eur, čo činilo cca 40% hodnoty košických železiarní ako celku.
Mostáreň, ktorú spomína tuná Ferro vyššie a ktorá s hutníckou výrobou nemala nikdy nič spoločné - keďže šlo o výrobu oceľových konštrukcií, teda v princípe o oblasť hutných stavieb - zostala v držbe VSŽ Holding až do roku 2011, kedy skrachovala. Čo s ňou je dnes, netuším.
To, že USS Košice v nasledujúcich rokoch boli vo výrobe úspešní, nemá nič spoločné s neexistujúcimi obchodnými partnerstvami, ktoré si nedokázali vytvoriť Rezešovci predtým. Miešať tieto dve veci je ako pýtať sa na to, prečo jedna a tá istá miestna reštaurácia za jedného majiteľa neprosperuje, ale za iného áno.
Pozrel som si históriu tvojich príspevkov. Pochybujem, že si vôbec schopný vecnej reakcie.
Presne takto neskôr ospravedlňovali boľševici rok 1948:
urobili štátny prevrat, aby sa nestal štátny prevrat.
VSŽ neboli predané za babku, boli v cross defaulte, do ktorého ho dostali ľaví Rezešovci -- teda bolo nutné, aby niekto vyplatil najprv firemné dlhy VSŽ v držbe Rezešovcov. Banky, ktorým Rezešovci dlhovali, dosiahli zastavenie obchodovania VSŽ, čiže VSŽ vyrábali na sklad. Dlhovali sumy, ktoré neboli schopní získať predajom výrobkov.
Vláda USA nerozhoduje o tom, komu košické železiarne USS predá. Prezident môže rozhodnúť o zastavení odpredaja korporácie ako o celku, ale nemá priamy vplyv na rozhodovanie o odpredaji zahraničnej pobočky, košických železiarní -- o tých si rozhoduje vedenie korporácie USS samo.
Žiaden kolaps neprichádza.
Ťažisko globálneho kapitalizmu sa presúva z doterajších oblastí do nových, tie staré sa tomu bránia, nové taktiež expandujú obchodom, silou a kolonializmom, malé štáty medzi tým všetkým kľučkujú ako sa len dá,
a to je vlastne všetko.
Rozdiel medzi západným a východným kapitalistom (imperialistom) je ten, že so západným sa nejako dohodnúť dá. Západ totiž buduje spoločenstvá, kdežto Východ buduje byzantské dŕžavy.
Dzurinda VSŽ neprenechal Američanom za babku.
Za babku dostali VSŽ Rezešovci od Mečiara, ktorí ich napokon neschopnosťou priviedli do tzv. cross defaultu, teda do stavu, v ktorom podnik dlhuje toľkým bankám, až sa tie navzájom dohodnú a trvajú na výpredaji majetku firmy.
Brámy sa vtedy skladovali dobre že nie na chodbách Bieleho domu na Areáli, čo ich nebolo možné predať, kým neprišiel Gabo Eichler a nerozbehol rokovania.
Na rozdiel od teba si veľmi dobre spomínam, s akými názormi chodili Košičania na masové mítingy SDK pred vtedajšími voľbami.
... a tak je to v tvojom prípade so všetkým.
Podľa tvojho videnia sveta ambasáda USA priamo ovplyvňovala politiku na Slovensku a teraz chceš, aby aj naďalej robila to, čo v skutočnosti nikdy nerobila.
Naproti tomu Trump verejne odporučil lekárom, aby našli možnosť ako dostať do ľudského organizmu dezinfekciu.
Myslím, že to by tiež mnohých ľudí zbavilo pracovného pomeru. Navždy.
Práve preto som napísal, že to bude jasné aj pre idiota Trumpovej úrovne, a nie Trumpovi samotnému ;-)
Prvým problémom je, že si pozeral len tých prvých päť minút.
Druhým problémom je, že naozaj veríš tomu, že Američania ovládajú Európu a tak si nedokážeš predstaviť, že EÚ sa neprispôsobí Trumpovmu videniu sveta iba preto, že sa stal prezidentom USA.
No kašľať mu na hlavu a aj celému MAGA hnutiu, vravím ja.
Donald Trump je idiot.
Ukážkou jeho nedostižnej úrovne debility je odklon od Parížskej dohody a reštart fosílnej energetiky.
To, čo dnes na tom USA získajú, o niekoľko rokov stonásobne oplačú, keď uvidia ten každým rokom prudko stúpajúci rast nákladov na sanovanie škôd spôsobených klimatickými zmenami.
Jedného dňa príde chvíľa, keď bude i pre idiota Trumpovej úrovne jasné, kde presne sa stala chyba.
Toho človeka budú národy preklínať...
...s Američanmi na čele.
Práve som dočítal na správach Pravdy článok o dvoch kreténoch z Poľska, ktorí sa rozhodli umyť koňa v autoumývačke. Čiže prúdom vriacej vody v mraze.
Henten sa chystá s USA a svetom urobiť presne to isté, a bude to nazývať Zlatým vekom a Veľkou očistou.
...snáď to nejako prežijeme.
Odporúčame