SmeroHlas - RF: Ustupovať Rusku je predsa normálne.
Na Ukrajine sa vplyvovými operáciami angažovali Rusi oveľa viac, než Američania, avšak predsa boli nakoniec nútení použiť silu, keďže nedokázali získať Ukrajincov na svoju geopolitickú stranu presvedčovaním.
Okrem toho, obranný postoj malého štátu je v prípade napadnutia iným štátom rovnako legitímny, ako postoj porazenecký. ČSR sa v roku 1938 mohlo Hitlerovmu Nemecku postaviť rovnako, ako to urobila Ukrajina v prípade ruskej agresie.
Ukrajina nechcela vychádzať s Ruskom "zadobre" (v zmysle Ondrušovej logiky). Ukrajina proste len mierila do NATO a do EÚ, a rozhodla sa tak dobrovoľne.
Pokiaľ tento stav bude chcieť Moskva skutočne zvrátiť, tak jedine za cenu násilného rozkladu celistvosti územia Ukrajiny a vynútenej neutrality.
Hovoríme teda o silovej politike, o násilnom nátlaku. Kremľa. Nič dobrovoľného na tom nebude. A teda ani nič dobrého.