Vždy, keď počujem, alebo čítam, či by ten alebo onen išiel brániť Slovensko v prípade potreby, sa neubránim smiechu. Kto toto hovorí, tak nemá predstavu o tom, že ako sme na tom s armádou. Aj keby tá naša armáda mala obrnené transportéry, delostrelecké systémy, či tanky, ako že ich teraz vôbec nemá, tak taká armáda, čo nemá možnosť povolať do zbrane zálohy, nie je armádou. Pred prevratom bola v kasárniach uložená vojenská technika a zbrane, ktoré sa používali z času na čas, pri vojenských cvičeniach, ktorých sa zúčastňovali záložáci, povolaní na to cvičenie. Kto by dnes bol schopný brániť Slovensko? Tých doslova pár profesionálnych vojakov a nikto iný.


