Myslím, že nikto nemá nič proti tomu, keď sa posiela na Ukrajinu humanitárna pomoc. Aj Maďarsko takú pomoc posiela a tak ako my, aj Maďarsko sa stará o utečencov z Ukrajiny, ktorí u nás chcú zostať. Čo sa týka peňazí, to je iný problém. Súvisí s veľkou mierou korupcie na Ukrajine, čo je známy fakt. Ďalším problémom je , že EÚ nemá toľko peňazí, ako ukrajinské vedenie požaduje a musí ti tie peniaze požičať. Orbán si myslí, že Ukrajina nebude schopná tie peniaze splatiť a bol by to v podstate dar ukrajinskému vedeniu. Jeho názor je taký, že každá krajina , ktorá chce, by mala poskytnúť tie peniaze podľa svojich možností , teda, napríklad my, by sme na tú Ukrajinu, nemali poslať ani jedno euro. Ak Ukrajina nemá možnosť ďalej viesť vojnu, tak by mala vyvíjať snahu o mierové ukončenie toho vojnového konfliktu. Aj ten najhorší mier, je oveľa lepší, ako vojna.


