Mrznú aj Rusi. Plynová krajina má miesta bez plynových rúr
Ja som si myslel, že iba u nás sú takí novinári, ktorí nevedia o čom píšu, ale ako je vidieť, aj v Slobodnej Európe sa takí nachádzajú. Pre obyvateľov Ruska, sa nič nezmenilo. Tí, ktorí majú zavedený plyn, tak ho majú a ktorí ho zavedený nemajú, tak ho nemajú, a ak chcú, používajú tlakové nádoby . Tak je to v niektorých dedinách aj u nás. Autor článku v SE, to porovnáva so situáciou na Ukrajine. Mrznú Ukrajinci a mrznú, podľa neho, aj Rusi. Tomu novinárovi vôbec nedochádza, že Ukrajinec ešte nedávno varil na plyne, alebo na elektrickom sporáku a že jeho dom, či byt, bol vykurovaný pomocou centrálneho vykurovania, alebo, jeho vlastným, plynovým kotlom . Teraz, ten Ukrajinec, nemá elektriku a ani plyn a dokonca, ani vodu. Rus, ktorý nie je pripojený na plyn, kúril a aj kúri drevom , alebo uhlím a má elektriku a aj vodu. Ja, v postavení toho bežného obyvateľa Ukrajiny a Ruska, na rozdiel od novinára Slobodnej Európy rozdiel vidím a je doslova priepastný. V neprospech obyvateľa Ukrajiny.