Premiéri V4 sa zhodli na spoločnom postupe a podpore Ukrajiny. Orbán dostal nový šál
Územie dnešného Slovenska a Maďarska, bolo súčasťou Uhorska od prvej, do poslednej chvíle jeho existencie. Maďari považujú staré Uhorsko za svoj štát a je chybou, že my ho za svoj štát nepovažujeme, i keď bola Bratislava, istý čas, jeho hlavným i korunovačným mestom. Po vzniku prvej ČSR, sa začala šíriť legenda o tisícročnom útlaku Slovákov v Uhorsku a tento historický nezmysel, u mnohých pretrváva doteraz. Je pravda, že v druhej polovici 19. storočia došlo v Uhorsku k snahe, urobiť z neho jednonárodnostný štát , v ktorom by dominovali Maďari a ich jazyk, ale to obdobie trvalo zhruba 50 rokov, teda, v žiadnom prípade, nie 1000 rokov. Iba my a Česi, používame pre krajinu, v ktorej sme žili spolu s Maďarmi, Srbmi, Chorvátmi , Rumunmi, Nemcami a Rusínmi , názov Uhorsko a vo všetkých ostatných jazykoch, taký názov neexistuje. Aj Maďari, používajú iba názov Magyarorság, pre dnešné Maďarsko, i pre Uhorsko a aj preto dochádza k nedorozumeniam.