Keby napríklad Ukrajina pristúpila ne ruské podmienky, tak by vyvstala jasná otázka, že k čomu bola táto vojna, keď predsa stačilo, aby Ukrajina pristúpila k tomu, k čomu sa bez nátlaku zaviazala a k žiadnej vojne by nedošlo. Keby pristúpila na ukrajinské podmienky druhá strana, teda Rusko, tak by sa jeho obyvatelia oprávnene pýtali svojho vedenia, že na čo tu bola tá vojna, či špeciálna vojenská operácia, keď neboli splnené jej ciele . Skrátka, nechcel by som byť ten, kto tento ukrajinsko - ruský gordický uzol rozviaže. Zatiaľ, sa ho jedna i druhá strana snaží rozseknúť, ale asi majú tupé meče.

