Toto je bitka o Európu
Severný prúd 2, je pripravený transportovať plyn a netransportuje ho, lebo Nemecko na to nedalo súhlas. Severný prúd 1 , nemá ani jednu fungujúcu turbínu, Siemens má problémy s ich opravou a dopravou k zákazníkovi. Dôvod, ten istý, ako pri dvojke, americké sankcie. Plynovod Jamal, dopravujúci plyn cez Poľsko, nefunguje, dôvodom sú americké sankcie. Cez Ukrajinu, vedú dva plynovody do Európy a jeden z nich, Ukrajina zastavila. Dôvod, vraj nemá plynovod celý pod svojou kontrolou. Takže, čo by ste robili v tejto situácii, na mieste Ruska? Ako má ten plyn do Európy dopraviť, keď ešte aj naši mocipáni vykrikujú, že ho nechcú? Napríklad Maďari a Srbi ho chcú a dostávajú ho za ceny Gazpromu, nie za ceny, ktoré určuje burza. Prečo ho nekupujeme aj my priamo od Gazpromu, keď k nám vedie plynovod, to nikdy nepochopím. Niektorí z našich mocipánov tvrdili, , že plyn z USA, bude lacnejší, ako ten z Ruska. Kde je ten lacný americký plyn?