Slovensko je malá krajina , prakticky bezbranná, takže, ak by ten konflkt , čo na Ukrajine prebieha, prerástol do niečoho väčšieho, tak by sme to schytali z jednej i z druhej strany. Preto je našou jedinou zbraňou, dodržiavanie zákonov a snaha o udržanie mieru vo svete a najmä v našom okolí. Podporovať jednu zo strán vojenského konfliktu, s ktorou nemáme nič spoločné a dokonca jej poskytovať zbrane, je strašne nebezpečné a krátkozraké. Ak vôbec máme dajakú vládu a diplomaciu, tak by sme sa mali všetkými prostriedkami snažiť o mier na Ukrajine. Už od roku 2014 , sme mali prakticky dennodenne apelovať na kyjevský režim, aby zastavil občiansku vojnu, proti vlastnému obyvateľstvu a aby začal plniť to, k čomu sa v Minsku zaviazal. Naša predchádzajúca vláda a tým menej dnešná, v tej veci neurobila vôbec nič a naopak, vojnový požiar, sa snaží uhasiť prilievaním benzínu, teda zbraní, čo je málo účinná metóda.Jedným z podporovateľov takej škodlivej a nebezpečnej metódy, je aj pán Naď .


