Takže, Rusko bráni vývozu ukrajinskej pšenice a obmedzuje export tej vlastnej? Predsa je známe, že Ukrajine Rusko ponúklo možnosť vyviezť to obilie cez prístav Mariupoľ, alebo, cez Odesu, ale až keď tú Odesu, odmínuje. Ukrajina odesský prístav odmietla odmínovať a odmietla aj použiť prístav Mariupoľ, lebo Rusko požadovalo, aby mohlo skontrolovať náklad každej lode, čo pripláva do prístavu a vypláva z prístavu. S tým obmedzením ruského vývozu obilia je to tak, že niektoré krajiny , poslúchli americké embargo a odmietli prijať do svojich prístavov, ruské nákladné lode. Tak urobil aj Egypt a lode s obilím, ktoré Egypt potrebuje, sa museli vrátiť do Ruska. Tie sankcie, sú výborne vymyslené. Rusku škodia oveľa menej, ako nám.


