Expert: Rusko nesmie rozhodovať o budúcnosti Ukrajiny v EÚ
Ja si myslím, že v prvom rade by o budúcnosti Ukrajiny mali konečne, po dlhých rokoch, začať rozhodovať Ukrajinci , respektíve, obyvatelia Ukrajiny. Ukrajiny, ktorá dnes ani náhodou nemá vyše 40 miliónov obyvateľov a možno ani 30 miliónov . Nikto nevie, že koľko ich ešte má, isté je iba to, že ich má stále menej. Rozhodovanie o svojej budúcnosti, by obyvatelia nemali dlho odkladať, lebo každým dňom, je Ukrajina menšia a chudobnejšia. Ukrajinskí politici trestuhodne odignorovali možnosť, ukončiť konflikt na východe svojej krajiny a nezrealizovali ani jeden bod, z dohôd uzavrených v Minsku. Teraz, by nemali váhať a mali by čo najskôr začať jednať o mieri s DNR, LNR a samozrejme, dnes už aj s Ruskom. Ak sa budú stále spoliehať na to, že v ich prospech zasiahne Európa, alebo USA, tak stratia ešte aj Nikolajevskú a Odesskú oblasť, tým aj prístup k moru čo by bola pre samostatnú Ukrajinu, veľká a nenahraditeľná strata.