Američania nie sú hlúpi . V tejto ich hre, vôbec neide o ruské suroviny, tie môžu hocikedy kúpiť za svoje ničím nekryté doláre, ktorých si natlačia, koľko sa im zachce. Problém je v spolupráci Európy s Ruskom. Tú, je treba čo najviac zkomplikovať, v ideálnom prípade, úplne znemožniť. Našim najväčším problémom je to, že namiesto toho, aby sme viedli samostatnú politiku, v záujme krajín spojených v EÚ, robíme pravý opak. Zo všetkých síl, aj za cenu hospodárskeho sebazničenia, vedieme politiku diktovanú Washingtonom. Ďalším a veľmi závažným problémom, je vojenská slabosť EÚ.


