Heger: Slovensko je pripravené čeliť obdobným obštrukciám s plynom ako Poľsko
Veľmi by ma zaujímalo, ako inak, ako to navrhla ruská strana,by chcel platiť za plyn a neskôr za všetko, čo v Rusku kupujeme. Je pravda, že zmluva s Gazpromom , hovorí o platbe v eurách, ale v tej zmluve nie je ani slovo o tom , že sa pridáme k americkým protiruským a tým aj k protieurópskym sankciám a tým Gazprom stratí možnosť, sa k našim platbám, cez európske banky dostať. Systém, že budeme mať v Gazprombanke dva účty, jeden eurový a druhý rubľový, ako určila ruská strana a že eurá , ktoré za plyn pošleme, sa z eurového, prevedú na rubľový účet, a z toho účtu sa zaplatí za plyn, je jediná možnosť, za plyn zaplatiť. Pevne verím, že sa Hegerovi a jemu podobným, tento platobný systém, nepodarí pokaziť.