Ukrajina ako Fínsko? Bez členstva v NATO by bola neutrálnym štátom
Ukrajinskí politici môžu hovoriť to, čo chcú, ale ich krajina, za súčasného stavu, do NATO nemôže ísť, ani za svet . Dôvod, sa volá DNR a LNR. S Krymom, je situácia jasná, je súčasťou Ruskej federácie , či to niekto uznáva, alebo nie. DNR a LNR , sú niečím úplne iným. Sú to samostatné republiky, ale skoro nikým neuznané. Ukrajina sa snaží ich získať späť, ale teraz, je to jej problém. Ak by však vstúpila do NATO , zaútočila na DNR a LNR, tak by Rusko, ako garant dodržania dohôd z Minska, mohlo zakročiť v prospech tých neuznaných republík a tým by sa mohlo aj NATO dostať do konfliktu s Ruskom, čo si nepraje nikto a zvlášť si to určite neprajú obyvatelia členských krajín NATO, napríklad i naši obyvatelia. Najlepšou cestou pre Ukrajinu, by bola takzvaná finlandizácia. Fínsko, oficiálne, nie je neutrálnou krajinou, ale sa tak správa. Nie je členom žiadneho vojenského paktu a ani sa nechystá do takého niečoho vstúpiť.