lekarske vysetrenie u vseobecneho aj specialistov,
liecbu v nemocnici, v roznych zdravotnych zariadeniach,
cast za lieky co platia zdravotne poistovne,
kupelnu starostlivost a podobne
Ti pacienti, ktori su chudobni a maju financne narocne onemocnenie, by si nemohli dovolit sa liecit a teda zomierali by bez odbornej zdravotnej starostlivosti na ulici, tak napriklad ako v USA. Takyto system ako je v USA na Slovensku presadzuje Strana podnikatelov a oligarchov SAS Sulika a OLANO a KDH sa pridali
Na Starobne dochodkove poistenie ide z Vasej vyplaty 18% a zabezpecuje vam, ze v starobe, ked uz nebudete fyzicky a ani psychicky vladat, vam stat bude vyplacat starobny dochodok, ktory bude ale vypocitany z poctu odpracovanych rokov a vyske prispevky, ktory ste si roky odvadzali do systemu. Ak mate odpracovanych 30 rokov a niekto 45 rokov, tak vam to bude zohladnene v dochodku tak , ze ten co odpracoval viac aj dostane vyssi dochodok.

