Vreckové nedostáva viac ako polovica slovenských detí
Priatelia,
za socíku sme dávali svojim trom deťom, po dvojkorunáčke a plus desiata k tomu. Do školskej jedálne nechodili. Napr. kávenka stála vtedy 1,20 Kčs a malinovka 0,70 Kčs. Cukríky začínali pri 2,00 Kčs, lepšie 3,00 Kčs. Mimochodom, bolo viac druhov, ako dnes a kvalitnejšie. Len tak narýchlo: Arašidové s polevou, Ľadovky, Atlasky, Griotky, Rumové kavové zrná, Mentolky, Slávie, Sparty, Pinz, Lentilky, Turecký med, Štolverky, Pepermintové, Ovocné malinové, citronové, lesná zmes, Mliečny drops, Gumené, Želé, Si-si, Kokosky atď. nejdem spomínať sortiment keksíkov a dezertových kolekcií. Stavím sa, že v hocktorom mestečku vtedy, bol v samoobsluhe väčší výber cukroviniek, ako dnes. Dokonca boli obchody, kde predávali vyložene iba cukrovinky a čokolády.