Nuž,
pre upresnenie. Pani Krempaská nie je žiadna aktivistka. Je to profesionálka, nadštandardne finančne ohodnotená. Samozrejme, pracovný úraz, ktorý sa jej prihodil, je bežným rizikom, pri tomto špecifickom povolaní. Mohla k podobnému prísť, aj keby tvrdo pracovala kdekoľvek pri páse, čo však pri jej talente a politickom presvedčení, vyhýbať sa poctivej práci,nehrozí.
Ale aby ma tu niekto neobviňoval z cynizmu. Viem o kľudnom a bezpečnom pracovnom mieste, pre pani Krempaskú. Sused, farmár zháňa dve dojičky. Ubytovanie zaistené. Kravičky má pekné, pokojné. Pani Krempaská by bola určite v kolektíve obľúbená.

