Priateľu,
veď to, EP kvóty schválil aj vďaka našim europoslancom, NR SR kvóty odmietla. Kto kope, za koho?
Priateľu,
veď to, EP kvóty schválil aj vďaka našim europoslancom, NR SR kvóty odmietla. Kto kope, za koho?
Priatelia,
pán Kaliňák dáko často mení svoju rétoriku.
Takže tábor pri hranici prináša riziká, ale ten v Gabčíkove nie, ani keď mu to cez miestne referendum jednoznačne prízvukovali občania.
Pán minister mi pripadá, ako by prestal vnímať súvislosti. Na jednej strane europoslanci jeho rodnej strany odsúhlasili hlasovaním v EP kvóty pre utečencov aj s príslušnou agendou ich ubytovania a celkového zaopatrenia, na strane druhej sa tu snaží partizánsky zbierať volebné body tým, že kritizuje vyspelé krajiny EÚ, za ich azylovú politiku, voči ktorej nemali výhrady ani jeho stranícki kolegovia, europoslanci za Smer.
Pán minister by si mal svoje myšlienkové pochody dáko usporiadať, lebo jeho populistická kritika azylovej politiky u vyspelých štátoch EÚ, sa pohybuje na tej istej platforme, za ktorú protestujúcich slovenských občanov nazýva extrémistami.
Ešte na chudáka ministra - extrémistu, pošle EÚ kukláčov.
Priatelia,
pamätám sa, ako Maďari a Poliaci chodili k nám do papierníctva a húfne vykupovali ceruzky, perá, fixky, spínačky, zošívačky, kvalitnej značky Koh-i-noor.
Apropos, Československo bol Zlatý štát, ktorý bol na 95% sebestačný. Ak by sa do reštrukturalizácie vrazilo toľko peňazí, čo sa dnes poskytuje cez ekonomické stimuly cudzím firmám, všetko mohlo fungovať naďalej. Hromada podnikov prešla tesne pred prevratom generálnymi rekonštrukciami s modernou zahraničnou technológiou.
Akurát pražské ekonomické embryá z okolia komunistického Prognostického ústavu, Klausa, Mikloša sa rozhodli, že všetko štátne je v Československu nerentabilné a treba ho cez kupónovú privatizáciu previesť do súkromných rúk. Táto rabovačka sa nezastavila ani pred rozbitím spoločného štátu.
Dnes už temer nič nepatrí českému štátu, podobne ako ani slovenskému. Politici zodpovední za tieto zločiny na oboch brehoch rieky Moravy sa vzájomne vyznamenávali, namiesto toho, aby ich občania postavili k múru.
Priateľu,
musím s tebou súhlasiť. Keď onoho času v našom chotári prehľadávali kukláči aj s helikoptérou istého páchateľa, znalého domáceho terénu, nemali naňho žiadnu šancu. Noc a deň sa trápili so špeciálnymi prístrojmi a nič. Pátranie nakoniec vzdali, zbalili sa a odišli s dlhým nosom. O hodinu nato, milý páchateľ sa objavil v miestnej krčme, dal si dve pivá a opäť zmizol.
Priateľu,
ktovie ako je to ošetrené zákonom, či vyhláškou a či nás všetkých tej prísahy niekto zbavil? Lebo ak nie, tak stále platí a keby sme aj chceli, novú prísahu zložiť nemôžeme.
Priatelia,
zdá sa mi, že ani armáda, ani polícia nie sú schopní čeliť náporu utečencov. Dav v pohybe, nie je možné zastaviť. A keby sa podarilo zázrakom tento dav zastaviť, kam potom čo s ním a kam s ním?
Priateľu,
očakával som, že súdruh minister vyzdvihne konanie samosprávy, ako vysoko zodpovedné, príkladné, ako predvídavo predchádzať možným problémom. A tu zrazu ľaľa ho, minister je sklamaný, že so svojimi gladiátormi sa nemôže blysnúť pred verejnosťou, ako zneškodní protiislámskych tzv. extrémistov v priamom prenose. A tak to mal pekne rozpracované.
Priatelia,
vicekancelárovi (SPD), vadí "svorka" tzv. pravicových extrémistov a dokonca vyzýva súdy, aby takéto činy trestali.
Akosi pozabudol, že krajná ľavica, ktorá je dnes na strane "pokroku", je úzko spätá s históriou teroristických útokov a násilia, ktoré v sedemdesiatych rokoch páchala Ulrika Meinhofová z ultraľavicovej organizácie Frakcia Červenej armády (RAF)?
Priatelia,
scéna, ako vyšitá z filmu "Jáchyme hoď ho do stroje", protiúplatkové školenie.
Fakt je, že za socíku bolo ultrablbých školení neúrekom, ale toto, ktoré MZ chystá, prekonáva všetky.
Dúfam, že MZ na tento cirkus získalo príspevok z eurofondov.
Priatelia,
parafrázujúc klasika;
paušálne označiť skupinu nespokojných a protestujúcich obyvateľov proti islamizácii, za fašistov, to je, sťa na dolnom konci stavať pre nich šibenice.
Namiesto otvorenej celospoločenskej diskusie, sa všetci tí strážni psi demokracie, politici, poslanci, tvária, že vlastne o nič nejde. A možno vedia toho viac, ako my, že aj tak je už kdesi inde, o všetkom rozhodnuté.
Priatelia,
inštitút minimálnej mzdy má určite svoj význam, ale pokiaľ nebudú zákonom odstránené, alebo obmedzené personálne agentúry a jej odnože, vývoj k lepšiemu sa nedá očakávať.
Personálne agentúry profitujú zo zamestnávateľov a zároveň aj zo zamestnancov. Akékoľvek mzdové navýšenie je eliminované a pohltené ich chápadlami.
Priatelia,
celý projekt pre stíhanie zločinov totalitných režimov, je za súčasnej politickej klímy, už vopred odsúdený na zánik.
Najvýznamnejší argument, proti tomuto projektu, pri odhaľovaní zločinov, by bolo nebezpečie vzniku veľkej vlny antisemitizmu a antisionizmu.
Na druhej strane, pokiaľ si nevyčistíme stôl a nepomenujeme veci pravým menom, nepohneme sa z miesta.
Zločiny nacizmu a fašizmu boli súdené a odsúdené v Norimbergu.
Kto naberie tú odvahu a otvorí tribunál pre súdenie zločinov komunizmu, boľševizmu, sionizmu...?
Priatelia,
dnes sa už ani súdruhovia z Bruselu netaja, že akési manželstvo, tobôž už rodina, sú im ukradnuté.
EÚ potrebuje 50 miliónov ľudí v produktívnom veku, aby zaplátali nepriaznivý demografický vývoj.
Teraz je tu ten pravý okamih, vytúžené pracovné sily v rozkvete sú, ako na zavolanie(?), už na hraniciach. Ba už sa hrnú za prácou, blahobytom, priamo do vnútrozemia. A za nimi, v tesnom závese, za pár mesiacov, aj ich rodiny.
Geniálny ťah. Rázna odpoveď bruselského ústredného výboru pôvodnému európskemu obyvateľstvu:
"Nie ste schopní reprodukcie, nie ste schopní dostatočne pokryť trh pracovnými silami, tu máte výzvu v podobe novej, životaschopnej krvi. A zabudnite na protesty. Ako extrémisti, budete rázne potlačení. Verejná mienka, vládni politici, médiá, mimovládky, sú na našej strane."
Ako občan, vnútorne protestujem, ale zároveň sa zúfalo, opatrne prispôsobujem vonkajšej realite. Kvôli prežitiu. Nechcem sa rúhať, presne tak, ako kedysi, za tzv. totality. Držať hubu a krok.
Priatelia,
ten nemecký minister Gerd Müller má v jednom pravdu.
"V Německu máme přiměřené humanitární standardy pro ubytování, lékařskou péči, kapesné a další. Mnoho unijních zemí má omezené standardy. Důstojné ubytování musí být k dispozici ve všech unijních státech, ne jen v Německu."
Naši politici by sa mali chytiť tohto tvrdenia. Ak by sme totiž mali budovať "Dôstojné ubytovanie", pre utečencov, museli by sme tak spraviť kvôli nediskriminácii, aj pre všetkých našich občanov, ktorých ubytovanie nemecké humanitárne štandardy, nespĺňajú. A tak by na Slovensku bola práca min. na 10 rokov. Rekonštrukcia detských domovov, domovov pre mladé matky, stredoškolské a vysokoškolské internáty, nájomné byty pre mladé rodiny, robotnícke ubytovne, penzióny pre dôchodcov, nemocnice, plus príslušná občianska vybavenosť.
A vyriešila by sa týmto aj problematika našich osadníkov. Ak nato EÚ má už vyčlenené peniaze, sem s nimi.
Priatelia,
ak sa do toho obujú ešte mimovládky, mládenci, čo ho spacifikovali, budú čeliť obvineniu z obmedzovania osobnej slobody a neprimeraného použitia zakázaných chmatov.
Maročan sa bude brániť, že odvtedy trpí závratami, proste doživotný invalid. Vyboxuje odškodné 300 000 € a raperi z ľavého spektra spravia z neho hviezdu.
Priatelia,
na jednej strane jestvuje dosť čudný zákon, ktorý pri únose lietadla teroristom, umožňuje protivzdušnej obrane lietadlo zostreliť, samozrejme aj s cestujúcimi, na strane druhej, nie je možné použiť žiadne prostriedky na zamedzenie, či obmedzenie utečencom pri invázii do EÚ.
Jeden bezdomovec z Budapeštianskej železničnej stanice sa sťažuje:
"Ešte v máji ma každú noc vyviedli policajti z parku, nadávali mi, že tam nemám čo prespávať. Pritom som nikoho neobťažoval. Dnes park okupuje tisícka utečencov, špinia a kadia, kade chodia, rozdávajú im potravinové balíčky, vodu a odrazu to nikomu nevadí. Nerozumiem tomu."
Priatelia,
veľmi správne, nech je odsúdený na ten istý trest, aký dostali všetci tí zodpovední, čo vydali príkaz strieľať do našich občanov na hranici s Rakúskom, vtedy za socíku.
Priatelia,
akože nemáme ústredné pamätníky!
Máme dokonca žijúce a trvalo uctievané. Sú pamiatkou na našu naivitu, bezbrehú dôverčivosť, našu blbosť..
Žijúce pamätníky, z mäsa a kostí, ktorí si užívajú svoje spoločenské postavenia, dnes, ako predtým.
Bývalí to komunistickí inkvizítori v závodoch, podnikoch, školách, univerzitách, v kultúre, armáde, proste všade.
Áno, reč je o všetkých tých poaugustových normalizátoroch a prisluhovačoch, čo bežným ľuďom otravovali a ničili život, rozhodovali o našich osudoch, literárnych agitátorov, umelcov, čo iba v rámci svätej prostoty, prikladali polienka na horiacu hranicu ľudskej slobody a dôstojnosti.
Všetci tí mešťanovia, lorencovia, biľakovia, weissovia, ftáčnikovia, zajacovia, feldekovia, janovicovia, sa na nás potmehúdsky usmievajú z obrazovky, novín, politického a kultúrneho života.
Napokon, prečo by mali byť smutní?
Priatelia,
ak prijmeme na Slovensko moslimský živel, prvé, čo budeme musieť odstrániť, bude poludňajšie zvonenie v kostoloch, ako spomienka na Bitku pri Belehrade, kde boli porazené "mierumilovné" moslimské vojská. Takže sa pripravme, že v rámci náboženskej korektnosti, nám EÚ, ako i naše janičiarske mimovládky, dajú termím na odstránenie tohto, moslimov provokujúceho symbolu.
Že si robím psinu?
Dávam do pozornosti projekt CVEK-u ; "Úloha miest a obcí v procese integrácie štátnych príslušníkov tretích krajín" Projekt je financovaný Európskou úniou z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín na roky 2007-2013. "Solidarita pri riadení migračných tokov."
Priateľu,
ja to nevidím až tak jednoznačne a čiernobielo. Niečo iné je názor víťazov tesne po ukončení vojny, kde nemohli priznať svoj podiel viny na konflikte a hodnotenie s odstupom času, keď sa dostanú z archívu na povrch utajované veci, ktoré sa nemohli zverejniť, aby si víťazi zachovali svoju politickú tvár pred svojimi občanmi. Každý národ si rád pestuje boliestky, ktoré si jatrí, aby sa náhodou nezahojili. Je príjemné byť obeťou, donekonečna s tým otravovať a vydierať ostatných a je to najlepšia pozícia, ako vytrieskať politický kapitál. Snažím sa neposudzovať dejiny z pohľadu dnešného, keď je nám už známe, ako to všetko dopadlo. Tiež mi to trvalo dlho, kým som sa k tomu dopracoval. To čo píše Suvorov, mi rozprávali ľudia, ktorí zažili tú dobu a chápali súvislosti. Urobiť z Nemecka jediného vinníka za všetko zlo, sa podarilo. Nemecká hrozba už nie je 70 rokov, ale všetky problémy a záujmové väzby medzi veľkými hráčmi pretrvávajú, ako predtým. Na koho to teraz zvaliť?
Odporúčame