Priatelia,
tí Nemci sú na tom horšie, ako za vojny. Vtedy sa aspoň našlo niekoľko rozumných, ktorí s cieľom zabrániť tragédii, sa pokúsili Dolfiho odstrániť.
Priatelia,
tí Nemci sú na tom horšie, ako za vojny. Vtedy sa aspoň našlo niekoľko rozumných, ktorí s cieľom zabrániť tragédii, sa pokúsili Dolfiho odstrániť.
Priatelia,
vôbec nezávidím historikom. Akokoľvek sa budú snažiť byť objektívni, vždy niekomu stúpia na otlak. Dokonca v niektorých publikáciách uvádzajú v predslove, že s mnohými zverstvami jednej, či druhej strany nesúhlasia, ba ani sa nestotožňujú, aby ich dáky politický a militantný horlivec z jednej, či druhej strany neobvinil z propagovania ideológie.
Odstraňovanie pamätníkov, je dôsledkom výchovy a pestovania pocitu ukrivdenia, ktoré si každá strana vytvára a starostlivo politicky živí.
Čo som poznal starých veteránov, či už bojovali na tom, či onom fronte, brali a chápali vojakov z druhej strany barikády, ako podobných úbožiakov a nešťastníkov, ktorí tiež dostali povolávací rozkaz. Nik z nich nemal na výber a musel bojovať, ak chcel prežiť.
Videl som filmový dokument, ako nemeckí tankoví veteráni niekedy r. 1991, sa vybrali do kurskej oblasti, na stretnutie s ruskými veteránmi, na znak zmierenia a udobrenia. To dojímavé stretnutie, by si mali politici tohto sveta púšťať denne.
Priatelia,
samozrejme zase ide len o peniaze. Delia sa tie európske a tak si každý chce niečo utrhnúť. Aj Spolková komora psychoterapeutov musí zalobovať, aby jej členovia neprišli skrátka. Veď nejde o fazuľky, ide o milióny. Každý utečenec, aj ten úplne zdravý, je potenciálny klient, len mu treba stanoviť vhodnú diagnózu. A tú samozrejme roky pestovať a udržiavať. A niektoré traumy sa budú dediť, takže psychoterapeuti majú do konca storočia čakárne a ordinácie zaplnené až po strop.
Priateľu,
zvonenie v kostoloch na počesť porážky moslimov pri Belehrade, bude čoskoro zrušené v celej EÚ, ako akt provokácie a ponižovania moslimských veriacich.
Priatelia,
že sa tomu ešte niekto čuduje?
Jednostranná propaganda, dokonca za asistencie tajných služieb, taká detinská a priehľadná, že to až kole oči. Ak toto žerie väčšina Európanov, tak buď klamú prieskumné agentúry, alebo imigračná ideológia je už tak ďaleko, že akýkoľvek občiansky odpor, vzdor, či neposlušnosť, je úplne pod kontrolou vládnych bezpečnostných zložiek a každý nesúhlasný prejav je trestaný vylúčením zo spoločenského života, alebo prepustením z práce. Samozrejme, môžem sa mýliť. Zato sa nemýlia a ani omyl nikdy nepripustia európski súdruhovia, aj za cenu, že by mali zastierať, klamať, zavádzať. Napokon majú v tom dlhodobú tradíciu a historické skúsenosti. Presne tak, ako vtedy v medzivojnovom období, keď veľmi ochotne cenzurovali správy o boľševických zverstvách v Sovietskom zväze. Tento politický smer európskych súdruhov, pokračoval aj po vojne vo Francúzsku a Taliansku. Aj keď to mysleli rýdzo súdružsky úprimne, nebránili sa pravidelnej finančnej podpory z Moskvy.
Priatelia,
"Slovensko bude trvať na odmietaní povinných kvót aj vtedy, ak proti budeme len my. Nikdy nepodporím kvóty, hoci zostanem sám."
Doposiaľ som s premiérom v otázke imigračnej invázie, viac-menej súhlasil.Jeho posledné vyhlásenia vystrašili nielen mňa, ale aj partnerov V4.Veď kto by chcel sám padnúť na barikádach?
V mnohom má Fico pravdu, ale hnať veci na hranu noža, nemusí. Aj na križovatke, ak máte prednosť v jazde, si ju môžete vehementne uplatňovať, ale z hľadiska konečných dôsledkov, je veľmi dôležité, či sedíte v Tatre 148, alebo vo Favorite.
Kancelári čo sa týka imigrantov, siahli po opatreniach, ktoré už niekoľko týždňov márne žiadali politici v Maďarsku, Slovensku a Česku. Diplomatický cit, by mal Ficovi pošepnúť, že kancelári potichu priznali svoj omyl. Teraz je na rade náš premiér, ako morálny víťaz tejto malej bitky. Kancelári po svojom prešľape, ochotne ocenia veľkorysosť a noblesu víťaza, ktorý im nebude mediálne vykrikovať a pripomínať jednu prehratú bitku.
Priatelia,
bývalí východní Nemci, obdobne, ako my, vyškolení socializmom, majú zvýšený prah citlivosti na závan akejkoľvek ideológie a veľmi dobre a včas poznajú sprievodné mechanizmy v spoločnosti a v médiách. Preto ten húfny odpor a vzdor súčasnej propagande, ktorú veľmi dobre poznajú z čias minulých.
Nuž, nemeckí občania z územia bývalej NDR, budú tí poslední v EÚ, čo budú vítať skrytú, či otvorenú islamizáciu EÚ.
Priatelia,
tak a je to vyriešené.
Problémom nie je organizovaná imigračná vlna, neschopnosť Talianov a Grékov ustrážiť vonkajšie hranice Šengenu, strelené vyhlásenia kancelárky Merkelovej..
Problémom sú tí tvrdohlaví z Ostbloku, ktorí odmietajú solidaritu so starou EÚ v oblasti imigračnej, podobne, ako odmietajú prispôsobiť svoje dôchodky a sociálne podpory, ako aj dotačnú politiku, zvyšku EÚ. Proste čvarga.
Dobré ránko Rakúsko! Už sme sa prebrali po fláme?
Priatelia,
teraz nasleduje niekoľkohodinová prestávka kritiky V 4, preskupovanie novinárskych redakcií a ich vydavateľov, aby sa znovu vrhli do útoku, že tento "výnimočný stav" v Nemecku a v Rakúsku zapríčinila neochota štátov V 4, pristúpiť na solidárne kvóty prerozdelenia utečencov. Nikdy nepriznajú, že sa mýlili a zlyhali v oblasti bezpečnosti svojich občanov a štátu.
Keby takto rázne spustili kontroly na hraniciach vo V 4, to by sa Európska komisia asi od rozhorčenia rozdrapila.
Priatelia,
čože sa v Nemecku stalo? Už izolovali Merkelovú?
Priatelia,
prepáčte mi, článok bol ladený v štýle jemnej irónie, ako ponáška na kvetinových ľavicových aktivistov.
Priatelia,
zachovajme si súdnosť, majme triezvy názor. Žiadna organizovaná vlna imigrantov nejestvuje. A ešte tomu údajne riadená z akýchsi imaginárnych centier. A už vôbec nepodliehajme tým poplašným správam o tzv. islamizácii Európy. Všetko sa utrasie. Ako imigranti prídu, tak odídu. Hádam sa nedáme vysmiať a uveriť rôznym konšpiračným teóriám? Ide o púhe, úplne bežne sťahovanie národov, ktoré tu prebieha roky a ani sme si to nevšimli, úplne v pohode. Buďme tolerantní a solidárni. Vráti sa nám to niekoľkonásobne, keď onedlho budeme emigrovať tými istými utečeneckými trasami, ibaže opačným smerom.
Priatelia,
ide o nerovný boj. Imigranti vedia veľmi presne, čo chcú a idú si to vybojovať. EÚ zatiaľ, nie.
Priatelia,
otázka holokaustu a všetkého, čo tomu predchádzalo, nie je komplexne objektívne spracovaná. Zjednodušene povedané, zlyhali židovské politické elity, najmä sionistické. Žiadne etnikum totiž nemalo také zastúpenie v medzinárodnom obchode, bankovníctve, politike, kultúre, literatúre, médiách. V celom medzinárodnom robotníckom hnutí, od polovice 19. storočia mali významné zastúpenie Ž(ž)idia. Obdobne v komunistických stranách. Ľavicové hnutia boli ich agendou. Samozrejme aj vo vnútri židovstva boli rôzne prúdy.
Až vyjde niekedy ucelená štúdia o všetkých dohodách a zmluvách, aj tých menej oficiálnych, medzi sionistami a veľmocami, budeme múdrejší.
Priateľu,
odráža to obraz Európy. Kresťanskú kultúru a civilizáciu spolu s tradičnou rodinou sme v EÚ už dávno hodili cez palubu. Prichádza nová moslimská krv, ktorá si radikálne a militantne vydupe svoje postavenie. Dúhoví spoluobčania na čele s LGBT, budete musieť zabudnúť na svoje pochody a v rámci náboženskej korektnosti a tolerancie budete po vôli moslimským bratom a sestrám.
Priatelia,
typicky slovenské, nevoľnícke.
Ozveš sa v hypermarkete a upozorníš slušne personál, že tá nakrájaná šunka vo vitríne je načernalá a okolo nej je samá špina, tak ľudia za tebou začínajú klopiť zrak, akože sa za teba hanbia a vôbec čo tam otravuješ, keď to ostatným nevadí a iba zdržiavaš.
Berme si príklad od tých imigrantov! Utekajú aby si zachránili holý život, čo ale neznamená, aby nás rázne nesfúkli, že správanie policajtov, zisťovanie totožnosti a odoberanie otlačkov prstov, uráža ich ľudskú dôstojnosť a berú to, ako ponižovanie. Tomu hovorím sebavedomie!
Hlina robí nadprácu, ktorú si Slovač nezaslúži a neocení ju. Nebankovky sa musia rehotať do dlaní, vidiac slovenských občanov, ako sa ich zastávajú pred tým "hulvátom" Hlinom, ktorý si ich dovolil zamurovať.
Priatelia,
dúfam, že podobnosť názvu funkcie európskych komisárov s tými ľudovými komisármi, na čele s Leninom, je len čisto náhodná a nejestvuje medzi nimi kontinuita. I keď niektoré súčasné kroky v otázke imigrácie tomu celkom nenasvedčujú.
Priatelia,
Švejk by povedal, že byť sledovaný je to najkrajšie na svete, čo nás mohlo stretnúť. Len si predstavte to zúfalstvo, tú beznádej, že ste každému ľahostajný. Vrátia sa staré dobré časy, keď sme si boli tak akosi k sebe ľudskejší, bližší. Pri každom telefonáte, sme sa predstavili a zároveň sme pozdravili službukonajúceho poručíka Lajoša, dnes už plukovníka vo výslužbe.
Takže zdravím nového, čerstvo vymenovaného poručíka Bazmega.
Čo som to vlastne chcel? Ach už viem. Náš pouličný výbor slovensko - pakistánskeho, somálskeho...(180 štátov sveta) - priateľstva, sa rozhodol v súlade s našou ústavou a zákonmi našej ľudovodemokratickej republiky, že podporujeme našich, v mieri prichádzajúcich priateľov. Ubezpečujeme ich, že budeme pri nich stáť, najmä vtedy, keď budú zahadzovať staré týždňové smartfóny a adidasky. Takisto ich poprosíme o autogramy, pretože väčšina z nich sú budúci nositelia Nobelových cien za aplikáciu Všeobecnej deklarácie ľudských práv.
Súdruh poručík, môže byť?
Odporúčame