za mlada som si často zarábal na brigádach ... prvá moja brigáda bola v sade miestneho JRD, ked sme oberali ovocie a boli sme platení podľa toho, kto koľko naoberá .. moc sa tam nezarobilo, ale bola to jediná brigáda, ktorú som zohnal .... druhá moja brigáda bola keď som mal 14 rokov v miestnej tehelni ... makal som vyše 3 týždňov 8 hodín denne, vyvážal som tehly z pece, bola to stará klasická pec, v ktorej sa kúrilo uhlím, vo vzduchu lietal jemný popol, ktorý som mal vo vlasoch, v oblečení, proste všade, niektoré tehly boli ešte horúce, že nedali držať ani v hrubých rukaviciach ... a za túto drinu som dostal 680 Kčs ... makal som úplne rovnako ako kmeňoví zamestnanci, oni dostali za mesiac okolo 3000 Kčs ... TOTO NEBOLO VYKORISŤOVANIE? ... a za socializmu .. brigádnik bez známosti = lacná pracovná sila


