už toľko nefajči, škodí ti to ... zúžené cievy, nedokrvený mozog ... sa nedivím, že nemôžeš rozmýšľať :-)
nechápavých vás je viac než dosť ... najhoršie pre túto republiku je, že je vás väčšina
už toľko nefajči, škodí ti to ... zúžené cievy, nedokrvený mozog ... sa nedivím, že nemôžeš rozmýšľať :-)
nechápavých vás je viac než dosť ... najhoršie pre túto republiku je, že je vás väčšina
Dzurinda: Lepšie riešenie ako euroval momentálne neexistuje ... iba že by existovalo :-)
chcel nám povedať, že to naše socialistické poľnohospodárstvo nebolo také úžasné, ako nám súdruhovia tvrdili
Nie je ti podozrivé, že VŽDY? To predsa nie je možné.
Čo ak to len ty nechápeš? :-)
Pán RNDr. Karol Ondriaš, DrSC., čo Vám bráni začať s chovom hovädzieho dobytka?
Smelo sa do toho pustite, ja Vám budem držať palce, nech sa Vám darí v podnikaní :-)
Keď budem na dôchodku, zamestnáte ma ako pastiera kráv, túžim prežiť jeseň života v lone prírody :-)
jedného krásneho v roku 1982 som sa vybral do hory ... len tak relaxovať .. prešiel som asi dva kilometre, keď som zrazu videl lúku ... resp. bývalú lúku, ktorú družstevníci zorali a rástlo tam obilie ... mal som známeho, ktorý robil v družstve v rastlinnej výrobe, tak som sa ho opýtal, prečo to urobili .... no a on mi prezradil, že to je utajené pole, o ktorom vyššie miesta nevedia ... pomocou neho si zvyšovali výnosy, tak ako si to opísal vyššie ... no a samozrejme sme sa dohodli, že o tom pomlčím ... sľúbil som mu to, ale myslím si, že teraz to už môžem prezradiť :-)
:-))))))))
tak toto si už definitívne doplietol ... tu už chýba len Hitler :-))))))))
nemohol som uviesť definíciu niečoho, čo neexistuje ... ja nemôžem za to, že som sa snažil nejakým spôsobom opísať sumy, ktoré som použil v príklade a ty to nie si schopný pochopiť
ja to ťa NECHCEL nič učiť .... ja som POROVNÁVAL CENY mäsa za socíku a teraz ... vzhľadom na to, že tie rozdiely boli diametrálne odlišné od toho, čo napísala nina, NEBOLO POTREBNÉ použiť presné štatistické údaje = oficiálne priemerné mzdy, ale stačilo použiť približné sumy, ktoré sa nebudú RÁDOVO LÍŠIŤ od oficiálnych údajov
stavím sa o 10 Eur, že ani toto nepochopíš :-))))))
síce si si to nejako zhrnul, ale zase zle .... hádžem hrach na stenu :-)
ak by si náhodou stretol šimpanza, popros ho, aby ti vysvetlil, že som nemienil použiť oficiálne priemerné mzdy, jednoducho som strelil dve sumy ..:-D
okrem toho tá tvoja presná suma 3142 Kčs je hrubá mzda, ja som si nikdy nekupoval nič za hrubú mzdu, ale za čistú ... :-)))))))
ale to je jedno .. keby som dal sumu 4000 Kčs, tak aj tak by to porovnanie vyšlo v prospech súčasných cien mäsa .. čiže tam nemalo zmysel hľadať presné sumy
dám ti príklad ... keď chcem porovnať výšku Gerlachovského štítu a Mont Everestu ... je zbytočné uvádzať presné čísla ... stačí, že napíšem, že Mont Everest je vyšší, lebo má okolo 8000 metrov a Gerlachovský štít má okolo 2000 ... Keď budem porovnávať napr. Makalu a Nanga Parbat, tak už treba uviesť presné čísla .... takto sa spracúvajú údaje ... kapišto?
Ak by som robil presné štatistické výpočty, musel by som si použiť oficiálne údaje priemerné mzdy ...
mne by bolo jedno, kde by som bol ... ja by som si vybral to, že by som krompáčom zabil najbližšieho bachara, nech by ma aj zastrelili
ale práve preto odsudzujem fašizmus rovnako ako komunizmus ... len toľko som chcel povedať
a keď sme už pri tom Guantanáme, amíci tam neväznili svojich občanov kvôli tomu, že nesúhlasili s politikou vlády ... komunisti v uránových baniach likvidovali vlastných občanov
Všade je bordel, špina, odpadky ... a pritom je tu obrovská skupina ľudí, ktorá berie peniaze za nič a pritom by ten neporiadok mohli upratať
No a ešte by mali byť pokutovaní ľudia, ktorí nevedia hodiť odpadky do koša, zvlášť fajčiari, ktorí hádžu vajgle hocikde .... a boli by aj slušné príjmy do štátnej kasy, z ktorých by sa mohli platiť tí upratovači
no asi skôr tu nemohol byť, keď predtým nevládli :-)
a to, že u nás vyhrala demokratická strana a v Česku komunisti, je fakt, ale vzhľadom na to, že mocnosti sa dohodli, že Československo bude pod krídlami ZSSR, tak oni by to nejako "zariadili", aby u nás vládli komunisti, aj keby nevyhrali voľby v Česku
mne oslobodenie od fašizmu nemohlo pomôcť, nežil som počas WW2 ... ťažko mi to mohlo pomôcť :-)
Ty si asi tiež nezažil gulag a prácu v uránových baniach, keď sa sústreďuješ len na zločiny fašizmu a komunistickým sa nejako vyhýbaš
veď som ju uviedol .... 20000 ... samozrejme prepočítané na Sk .
pri porovnaní cien mäsa som predsa napísal príjmy 2000 a 20000 ...
musíš sa veľmi brániť, aby si sa ubránil pochopeniu toho, čo som napísal :-)))))))
už by to pochopil aj šimpanz :-))))))
Už to mám ... ty si hotentót ... :-)))))))
Vidím, že čo nemáš zadefinované, to nie si schopný pochopiť .... :-)
Skúsim ti to vysvetliť, ja som trpezlivý, mám dobré nervy, mám aj pedagogické vlohy :-)))))))
"bežná suma" nie je žiadne oficiálne pomenovanie, myslel som tým náhodne zvolenú sumu, ktorá nie je "uletená" .... tzn. nelíši sa rádovo od vtedajších príjmov
Tak rozmýšľam .... robíš zo seba vola zámerne alebo si naozaj taký? :-)))))))))
Čo sa týka tejto diskusie, nechcem o Radičovej nechcem nič povedať
Ak tu má niekto problém pochopiť veci na prvé prečítanie, tak si to ty ... neporovnával som životné náklady, reagoval som LEN na porovnanie cien mäsa.
Ako Radičová porovnáva životné náklady, to si vybav s ňou :-)
opakuješ svoje výmysly ... nič som nepremenoval ... keby som myslel priemernú mzdu, napísal by som priemerná mzda ....
potvrdil si moje tvrdenie, že si nedokážeš priznať omyl .... :-)
tak po prvé ... neklamal som, pomýlil som si ťa s kolegom .... to, že som sa pomýlil, som priznal, ale fakt je, že ty si mal na tom pomýlení obrovský podiel :-)
no a po druhé ... to, že ťa považujem za eštebáka nijako nesúvisí s obsahom debaty, ale s formou, akým spôsobom debatuješ ... účelovo vyberáš príspevky, ktoré kopíruješ ... lustruješ ľudí podľa profilu ... v archíve vyhľadáš len to, čo sa ti hodí ... opakuješ donekonečna nepravdivé tvrdenia .... vymýšľaš si o mne veci, ktoré mi potom vyčítaš .... toto robili kedysi eštebáci
ja som uznal, že som sa pomýlil, ale ospravedlniť sa ti nemienim, nezaslúžiš si to :-)
Už som to vysvetlil inde ... ty a pietro7 ste kopírovali niekoľko mesiacov moje príspevky, dokola znova a znova ... používali ste tie isté argumenty .. nebolo v mojich silách pamätať si, kto presne čo písal .... a všetko hľadať v archíve, ako to ty robíš, tak na to je môj čas priveľmi drahý .. no a tak sa stalo, že som si vás pomýlil
skôr by si mal ty vysvetliť, prečo si argumentoval príspevkami z diskusie, ktorú som mal na mysli :-)
.. malo to znaky organizovaného postupu ... :-)
nemám problém so základnou ekonomickou terminológiou, to je zase len tvoj výmysel ... ak uvediem, aké mám vzdelanie, nie je to preto, aby som sa chválil, ale preto, aby som tým argumentoval .... btw. mám elektrotechnické vzdelanie, tam sme sa neučili, čo je hrubá mzda, čistá mzda, priemerná mzda ... ale napriek tomu to viem ... a nepíšem to, aby som sa chválil, píšem to ako fakt ....
a už sa uvoľni :-D
Odporúčame