obdivuhodne rýchlo vieš vytiahnuť z archívu príspevky, ktoré chceš .... tie, ktoré nechceš, sa ti nechce hľadať
podľa seba nesúdim teba ... ja si len robím závery podľa indícii..... to, aké indície mi poskytuješ, je tvoja vec :-)
obdivuhodne rýchlo vieš vytiahnuť z archívu príspevky, ktoré chceš .... tie, ktoré nechceš, sa ti nechce hľadať
podľa seba nesúdim teba ... ja si len robím závery podľa indícii..... to, aké indície mi poskytuješ, je tvoja vec :-)
ja neviem, či taká spoločnosť existuje, zatiaľ som o nej nepočul ... vieš o takej? :-)
so SIS som mal spoločné to, že som bol Supervisory Investigative Specialist, čo malo skratku skratku SIS .... teraz sa v práci zaoberám okrem iného aj bezpečnostnými systémami, v našej brandži sa používa anglická skratka SIS-Safety Instrumented System... takže toto som mal na mysli, keď som písal, že mám niečo spoločné s SIS ... dokonca až dve veci
no a ešte som sa stretol so skratkou SIS aj v médiach, keď sme sa pripravovali na vstup do Schengenského priestoru, bolo to SIS-Schengen Information System
a myslím si, že keď si dáš vygoogliť skratku SIS, že nájdeš ešte veľa významov
ale sklamem ťa, so Slovenskou informačnou službou som nikdy nemal nič spoločné :-D
aké podpisy?... ostrý štrajk treba vyhlásiť ... mesiac - dva - tri ... podpismi nič nevybojujú
s ŠtB som nikdy nemal nič spoločné... so SIS áno :-)
vieš, čo je to SIS? :-D
Z článku - Neprípustné je preto podľa šéfa rezortu vnútra, aby si migranti vytvárali vlastné paralelné komunity s alternatívnymi pravidlami.
Budú si vytvárať
tušil si veľké oné :-)
a dávaj si veľký pozor, aby si do neho nestupil
ja si nemyslím, že mám vysoké príjmy ... preto si myslím, že nie som milionár a nemala by sa na mňa vzťahovať progresívna daň ... tvoj boh si myslí, že som milionár
neboj sa, nie som donášač, nebudem ti konkurovať :-D
máš šťastie, že dedko už nežije, dolámal by na tebe palicu :-D
o čom točíš? .... tá rodina predávala produkty ... zeleninu, mlieko, mäso ... prečo by mali živiť deti v detských domovoch alebo dôchodcov? ....
a tú Kubu si kde našiel v mojom príspevku? .... :-)
halucinácie?
myslíš, že v JRD nepoužívali umelé hnojivá? .... by si sa čudoval, koľko dusíka si do seba dostal v tých zdravých produktoch
pred časom som myslel asi v roku 1997 - 98 .... bola to rodinná farma, ktorá fungovala dlhé roky, dedila sa cze viacero pokolení, existovala už v časoch, keď bol u nás socializmus
takto mohli fungovať aj u nás farmy, keby vývoj po 2. svetovej vojne pokračoval u nás normálne
Socialistické poľnohospodárstvo zhodnotil kedysi Ivan Mládek v televíznom programe:
Agronóm Ján Novák z JZD Horná Dolná prišiel na príčinu veľkej neúrody obilia.
Zabudli na jar zasiať.
Pred časom som videl v televízii dokument o švajčiarskej rodinnej farme. Rodina mala okolo 100 ha pôdy, na ktorej hospodárilo 6 ľudí. mali vynikajúce strojné vybavenie, traktory, rôzne nástavby, pluhy, kosačku, samozberací voz na slamu a seno. Chovali dobytok, mali mechanizmy na dojenie a skoro mi spadla sánka, keď som videl, ako mali zorganizovanú prácu a ako všetci makali. To bol koncert. Na hospodárskom dvore poriadok, maštale krásne, čisté. Ukazovali, ako mali seno na lúke, blížila sa búrka, nemohli nechať zmoknúť seno,. Vybehli so samozberacím vozom a všetko stihli schovať.
Takýmto farmám naše družstva nemohli konkurovať bez toho, aby sa zmenili
je trestné mať názor na niekoho? ... :-)
praktiky štátnej bezpečnosti boli dosť popísané v médiach a ak sa niekto správa rovnako, čo si mám o ňom myslieť?
tie vaše kopírovania starých príspevkov, vytrhávanie veci z kontextu, neustále opakovanie vymyslených, nepravdivých alebo polopravdivých skutkov, ma opravňujú myslieť si o vás to, čo si myslím :-)
a čo sa mňa týka, tak je pravda, že mám niečo spoločné s SIS, resp. mal som, ale detaily prezradím až príde tá pravá chvíľa .... rovnako ako dôkazy o Hitlerovom ľavičiarstve ... už sa na to teším :-)))))))
ty si písal všeobecne o poflakovačoch ... no a on bol jeden z nich a tak sa ho to dotklo :-))))
tak Bill Gates dáva na dobročinné účely obrovské peniaze
ale všeobecne povedané, majitelia firmie si uvedomujú, že ak niečo vyrábajú, musia aj predať ... no a keď to nebude mať kto kupovať, tak skrachujú
ono sa to musí len rozbehnúť .... vyčkávajú jeden na druhého, kto s tým začne, lebo dúfajú, že spotrebu rozbehne niekto iný a oni nebudú musieť zvýšiť platy :-)
Riešenie je známe, poznajú ho všetci ekonómovia aj politici.
Spravodlivejšie rozdelovanie zisku. Tlak na firmy, aby lepšie platili zamestnancov. Tým sa rozbehne spotreba, so spotrebou výroba. Peniaze sú obeživo, tak majú obiehať. Tí, čo to môžu ovpyvniť, vymýšľajú rôzne náhradné riešenia, ale dobre vedia, že to nepomôže. Skôr či neskôr budú musieť pristúpiť na toto riešenie.
tak som zistil, že teraz som spravil chybu .. ono to bolo naozaj napísané ešte v roku 2010 .... včera som si myslel, že niekedy vo februári ... ten čas letí rýchlejšie, ako som si myslel ... keď mi to niekto nakopíruje každý týždeň, to sa ťažko pamätá, kedy bol začiatok
no čo, stáva sa .... :-)
v každom prípade viem, že to nebude vyhlásené za hlúposť roka ... no ale na to je ešte času dosť ... :-D
pre mňa si stále eštebák, to nezachrániš tým, že teraz nebudeš hľadať ....
pre mňa za mňa nehľadaj .... vždy si hľadal a odrazu nebudeš hľadať :-)
vypadá to tak, že si hľadal, ale nepotvrdili sa tvoje tvrdenia, tak ich neuvedieš .... a tvoje logické závery, že keď niečo nedoložím archívom, tak to nie je pravda, sú odveci
o cene mäsa zme sa bavili .... začalo to tým, že ja som sa o tom bavil s nejakou ženou a ty si sa priplietol do diskusie ... bola to presne tá diskusia, v ktorej si začal vyťahovať priemerne mzdy .... :-)
to si ty napísal? ... v tom prípade sa ospravedlňujem, myslel som, že mi to napísal pietro ... neoveril som si to v starých príspevkoch a včera som sa bavil aj s pietrom, mal som pocit, že to on písal
v tom prípade je to tvoja múdrosť, nechcel som ti zobrať zásluhy
Od autora mars777 sa možno ešte dozvieme, že v bytoch máme gladiátory a v Kolóseu v časoch starovekého Ríma bojovali proti sebe radiátory...
modrakovo
03.12.2010
22:52
ešte som zabudol napísať .. pozdrav kolegu a odkáž mu, že vyhlásiť vec, ktorú som napísal v roku 2011 za hlúposť roka 2010, je ukážkou jeho múdrosti .... :-D
nepotrebujem lekciu ... viem, že mi napadlo, len túto chybu robím často ... presne viem, čo si mi chcela povedať, preto som ani nepokračoval s tým Jozefom, LEBO som to pochopil .... mohla si to postrehnúť
takéto nuansy nevnímaš?
urobil som chybu, pokazil som pointu, tak netlačím na pílu ... nemám problém priznať to :-)
Odporúčame