Oprava Keď sa bude vynútene po rozhodnutí EU súdov Kiska odškodňovať......
Oprava Keď sa bude vynútene po rozhodnutí EU súdov Kiska odškodňovať......
.No priamo sa na európsky súd, žiaľ, ísť nedá - zamietnu akékoľvek podanie s tým, že ste nevyčerpali všetky opravné prostriedky doma. Trvá to skutočne dlho a potom to už ani nie je novinársky atraktívne pre novinárov a hlavne ich čitateľov, ktorí v tomto prípade prežívajú eufóriu dočasného potvrdenia ich názoru na Kisku t.j. odpor a opovrhnutia a zároveň vyváženie, že aj názorová protistrana má porušovateľov zákona, sice ojedinelých ale má. Toto rozhodnutie je od súčasného rezidenta úplne pchopiteľné. Keď sa bude Kiska na základe EU súdov, asi priaznivci súčasného zlpenca Smerohlas a prekrúžkovancov za SNS budú mať opäť ťažkú amnéziu minulosti.
Pre niekoho je kultúra úplne rovnaká ako očkovacvia prevencia, ktorá vlastne ani nebola a očkovalo sa údajne fyziologickým roztokom t.j. mierne slanou destilovanou vodou, ako prezentuje antivaxer Kotlár a jeho vyznavači.
Tvoje krátko zraké uvažovanie a revanšistická pomstichtivosť:"Nech kvíčia" sa môže po voľbách obrátiť proti tebe. Keď takí ako ty, len z opačného politického tábora, zrušia dotácie a podporu, pre Sľuku, Lúčnicu, Maticu Slovenskú, podporu rôznych krúžkov detských a mládežnických ľudových skupín a podporu festivalov vo Východnej, Detve.....atd. A ešte vás budú posmeškovať, že spevom piestne Slovenské mamičky, pekných synov máte... na vojnu ich dáte, ste vojnoví štváči a podporovatelia totalitných ideológií. Potom si užiješ kvičania, ale vlastného.
A niekto aj dokázal a preukázal tie nepravé falošné podpisy? Alebo len píšeš čo ti hovorí tvoja láska a náklonnosť k proletárskemu a národnému socializmu? Lebo pri obvineniach politikov smeru ste sa velice sťažovali, že ich usvedčuje len jeden spolupracujúci obvinený, čo je podľa vás málo. Takže daj dôkazy, aké si požadoval v smeráckych kauzách, tvojich tebou obľúbených a milovaných politikov.
Klasický egoistický a sociálne koristnícky prístup, mne dajte čo najviac a s tým čo vám zostane si robte čo len chcete. Čo, ale čakať od sovietskych Slovákov, pre ktorých totalita, bieda a nedostatok bolo ich zlaté obdobie.
Je to dôchodok pre rodičov detí, ktoré pracujú na Slovensku, platia dane a odvody. Rodič si bol aj si, len tvoje deti nepracujú a neodvádzajú dane a odvody na Slovensku. Nie celkom chápem tvoje rozhorčenie a zbytočné odsudzovanie tohoto, pro rodinného už bývalého zákona. cca 20 O00 detí odmietlo rodičovský dôchodok, aj keď pracujú a platia odvody na Slovensku.
A mohol by si detajlnejšie popísať tie oslavy v Rakusku, Portugalsku, Dansku, Finsku, Norsku, Svedsku, Belgicku, Grecku, Spanielsku, Taliansku, Francuzsku a Nemecku? Aj tam chodia z mávatkami s červenými šatkami na krkoch a transparentami nech žijú komunisti a zo ZSSR (dnes RF) na večné časy? Ako na tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=gh7ZgkpGj9s
A čo $n$, to nechceš zrušiť tiež?
Všetky sviatky okrem 1. januára vznik SR + veľká noc/sviatky jari a vianoce/dedo mráz t.j. 5 dní zrušiť a umožniť každému na požiadanie kto chce oslavovať a pripomínať si súčasné uznané sviatky tak umožniť zamestnancom požiadať o neplatené voľno, živnostníci a podnikatelia nepotrebujú, keď nepracujú nik im neplatí. A oslavovať môžu kedy si určia.
Ale so 100% príplatkom, čo je hlavný dôvod práce počas sviatku.
Ak majú dôchodcovia pocit, že sa im dostáva posmech a akejsi nedefinovateľnej chudoby tak je to len ich pocit v rozpore s realitou t.j. dožadujú a aj reálne žijú podstatne vyššiu životnú úroveň akú žili keď pracovali a reálne 30% zníženie všetkých sociálnych dávok by nielen odstránilo posmešky a akúsi neúctu, ale zároveň zabezpečilo vyrovnaný rozpočet SP (čo sa odvedie to sa rozdelí) a samozrejme dlhodobú udržateľnosť. To píšem nie ako ružolíci mládežník a študent, ale ako občan ktorý už má odpracovaných 40+ rokov a pracujem ďalej.
Tie komerčné poisťovne a firmy, čo chcú ekonomicky prežiť dlhodobo na trhu inú možnosť nemajú, musia byť väčšinu rokov svojej existencie v zisku . Výnimkou sú štáty čo nie sú firmy, ani podnikateľské jednotky. Tie si môžu dovoliť dlhé desaťročia existovať aj na dlh a pomaly dlhy umorovať cez infláciu t.j. pri desať a viacročných pôžičkách vrátia reálne menej ako si požičali. Čím menší štát tým menej dlhu si môže dovoliť. Opačne svetové veľmoci si hlavne tým, že ich meny využívajú menšie štáty si môžu dovoliť väčšie dlhy. Presne rovnaká "firma" je sociálna poisťovňa - prerozdeľovňa môže si dovoliť byť buď v krátkodobej strate do 10 rokov, alebo trvalo vyrovnaný rozpočet. Vytvárať zisk je nemožné a nepotrebné. Slovensko je počtom obyvateľov menšie ako EU veľkomestá npr. Paríž ma 7 mil. obyvateľov. Slovensko si dlhodobo nemôže dovoliť veľké dlhy. Dnes má nadhodnotené všetky druhy so. dávok o 30% čo je neudržateľné.
AK mal ktokoľvek dve práce tak za socializmu v práci pospával a motal sa hlavne remeselníci všetkých profesií a potom chodl za hotovosť na tkzv. fušky čo bol príjem bez odvodov a daní. Po páde proletárskho socializmu si mohol mať popri hlavnom zamestnaní nejaké stráženie, alebo upratovanie ale max. do 5 rokov ľudia nevládzu pracovať trvale 12-14 hodín s normálnym výkonom. Na súčasné dôchodky nemáme a ani mať nebudeme, lebo mladí, šikovný a talentovaní odchádzajú a peniaze nevznkajú z ničoho ani v neobmedzenom množstve. Neudržateľnosť systému donúti každú ekonomiku prispôsobiť sa reálnym príjmom. TO že ty to nazývaš zlodejinami je tvoje egoistické videnie samého seba. To skôr dnešne dchodky sú okrádanie tých čo to budú musieť v budúcnosti splatiť. Progresívci sú len iná varianta socialistov, ktorých volíš. Ulianov mal proletárskych, Hitler a TIso národných a súčasní sú rodoví t.j. progresívny.
DO 10% ľudí v každom štáte, spoločenstve sú povodníci, zlodeji, zneužívači, koristníci, prospechári...atd. Zem nie je planéta anjelov.
A ty si kľúčiar, alebo matematik?
Mať by to tak mohlo a malo byť, ale nielen na Slovensku, ale v celej EU to by mala byť zásadná reforma zo strany vedenia EU, lebo na začiatku krachujú najslabší, ale dostihne to aj najbohatších. História je neuprosná, skrachovali aj egyptskí faraoni, aj rimski cisári aj európski králi. Úlohov štátov aj EU by malo byť vztvárať čo najlepšie a najatraktívnejšie podmienky na štúdium, vedu, a následne ich využitie v praxi a vytváraní tovarov a služieb, nie na nevedeckých a technologických nezmysloch, ako je energetický a ekologický alarmizmus a socialistické rodové ideológie.
V každej zdravej a normálnej spoločnosti existuje do 10% darebákov, podvodníkov, zneužívačov, koristníkov. Ideálna spoločnosť nejestvuje, ale v článku sa píše o 1,5 milóna občanov ťažko existenčne závislých na politikoch a štátnych úradnikoch, ktorí nemajú najmenší problém podporovať najväčších populistov a tých čo im sľúbia a dajú viac. Grecko sa spamätalo po prvom bankrote a znížili napriek obrovským protestom dôchodky o 30%. Argentína už 2x skrachovala a až potom pochopili že ekonomika nie je perpetum mobile a že peniaze nevznikajú z ničoho a v neobmedzenom množstve a len preto lebo 1,5 milóna má sovietske myslenie a oni si zaslúžia.
Súčasný dôchodcovia, ako všetky ľudské generáci sa zapojili do práce v spoločnosti a pracovali. Ani generácia ľudí za socializmu nerobila nič mimoriadne, výnimočné. Štáty a spoločenstvá sa budujú generácie to je normálne, samozrejme, nie je to nič záslužné, nič naviac. Nikto nikoho nevyužíva ani nezneužíva. Podieľal si sa na npr. stavebnom procese od návrhu, projektu, realizácie...atd. Dostal si za svoju prácu zaplatené. Kto ťa zneužíva? To máme po každej generácií všetko zbúrať a stavať nanovo, aby sa nepoužívalo už vybudované? Čo si mám vážiť na minulej práci, ja už pracuje 40+ rokov a čo? Treba po mne znova len opravovať a udržiavať, také je koleso života. Aj jestvuje nejaký individualizmus tak ním trpí súčasná generácia 70-80+ , lebo im proletársky socialista táral a klamal o zaslúženom dôchodku, vedúcej úlohe robotníkov a roľníkov a ďalšie bludy a tak si ich osvojili a doslova zneužívajú volebné právo na svoje osobné výhody - dôchodky a sú zadarmisti. Neni vám hanba?
multimilionár Kolár sa o svoje milenky postará sám, nepotrebuje sociálnu poisťovňu, ani úrad pre rodinu.
Odporúčame