Životná múdrosť sa spomienkovým optimizmom a sebaklamom nezískava. Dobre si pamätám tkz. konvertibilný rubeľ. Medzi štátmi nikdy nejestvoval žiadny trh v štátoch RVHP nikdy nebol trh. Bola tu tkzv. plánovaná ekonomika a bilancie. V januári už bolo nariadené, čo komu a kde sa má vyrobiť a dodať. Plnil sa len plán t.j. blud, výmysel a ilúzia, ktorú vymysleli akože socialistickí ekonómovia. Vyrobené a nechcené bolo na skladoch, v obchodoch, požadované a chýbajúce nik nebol schopný a ani ochotný vyrobiť. Trh- slobodná súťaž môže jestvovať len v súkromnom vlastníctve a kapitalistickej ekonomike. Zamätaj si to bývalý komunista. Ja viem opäť budeš klamať že ty si nikdy komunista nebol.

