Zdravotné postihnutie je kritérium adopcie, homosexualna orientacia nie.
Zdravotné postihnutie je kritérium adopcie, homosexualna orientacia nie.
Nie, aj kńazi môžu vychovaťa deti a adoptovať ich , ale potrebujú potvrdenie diecézy. Niektorí kňazi skutočne majú porobené školenia o nahradnej starostlivosti pre prípad, že by sa stalo niečo v ich najbližšej rodine a potrebovali by adoptovať dieťa.. Kde beriete, že nemôžu adoptovať dieťa ?
Dvaja hetero chlapi chcú spolu žiť a vychovávať dieťa.Pokiaľ nevyhlásia, že sú homosexuáli nemôžu. Môžu, prečo by nemohli ? Aj dve ženy. Viď dvojičky Kolouchové.Kto ich vychoval ?
Preto vymiera ? : )
Je blbé argumentovať štylom "ja nepoznam"
Pary rovnakého pohlavia si u nas adoiptujú deti ako jednotlivci, len potom jeden z paru nema na nich rodičovské prava. Toto bolo ledysi ddavno anapr v Argentíne, ale priznali prava obom, lebo je to v prospech tých detí . Prečo by to malo tak zostať ?
Ad hominem ...
Tak iste, pri jednotlicoch sa predsa sexualna orientacia neskúma, nema prečo, nie je to adopčné kritérium. Ale prečo majú byť znevyhodnení ako pár ? To je predsa nelogické, nie ? :)
Aké anomalie, koľko je u nas adopcii jednotlivcom, notabene možno homosexualom ?
Nie, hetero možu uzatvoriť manželstvo, homo nie, adopcia je možna len u jednotlivcov a parom len v manželstve, takže rozdeľuje ich nemožnosť mať v ako homosexuali manželstvo alebo čokoľvek, čo by im umožňovalo adopciu parom . Ked už :)
Uplne si zaklamal v tomto "Tí istí dvaja muži, keď vyhlásia že spolu majú pohlavný styk a tvoria pár si dieťa adoptovať už môžu"
Nie. Ani manželstvo nie je definované pohlavným stykom . Panebože :)
Myslíš Herzoga, ktorého neuspešne ostrakizuješ ? :)
K politike, prečo a ako kto volí no však prave, sú v tom vo veľkom emocie, nie racio. Ale ak schvaľujeme nejakú legislatívu , tak tam by asi malo prevažovať racio, nie ? Preto homosexualnu agendu už dnes aj s tými najvyššími právami schvalili ako konzervatívci, tak liberali, ako silne veriace krajiny, tak aj tie, ktoré sa k naboženstvam veĺmi nehlasia - lebo je to s pricípu racionalne vedená agenda.Tam, kde to takto zobrali....
Samozrejme, ako jednotlivci to môžu už aj teraz, len druhý nemá na dieťa rodičovské práva.
Nemajú, viď adopcie párom. Alebo IVF pre páry.
No dobre a ako si vysvetľuješ, že polovica slovenskej populácie nesúhlasí s rovnakými právami pre nich ?
Lebo racionálne argumenty pre odmietanie homosexuálneho manželstva adopcie párom rovnakého pohlavia nie sú.
Ale no tak, Mariu Malinovú poznam zo SME, tam by si nič nedosiahla keby si o nej čokoľvek zverejnila, na N ku tiež nie( a tam by si musela vystupovať pod vlastným menom) a inde by ju ešte prijali, takže ?
Lenže on spochybňuje aj opatrenia a tie by boli také isté, bol na tom konsenzus a stroskotal Barington. Vieš prečo ? https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Barringt…
I keby, konsenuzus ako konať bol jednoznačný, bol odmietnutý koncept Baringtonu, takže ? Čo by to zmenilo ? https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Barringt…
Možno ani nedôjde. Je inak zvláštne, ako ľudia chcú vidieť spravodlivosť vo svete, ktorý spravodlivosť nepozná.
Či už je to koncept božích mlynov, karmy, zrkadlenia...
"covid nemal celosvetovo význam pandémie - pretože úmrtnosť nízka"
Mal, viď definícia pandémie. K významu a dosahu - presahoval niektoré pandemie
Odporúčame