"Denno-denné pitie "sladidla" nie je závislosť?"
Nie, pretože v prípade potreby (nejaké vyšetrenia, nedostupnosť) ich vedia bez problémov vysadiť. Ale prečo by to robili ?
"Denno-denné pitie "sladidla" nie je závislosť?"
Nie, pretože v prípade potreby (nejaké vyšetrenia, nedostupnosť) ich vedia bez problémov vysadiť. Ale prečo by to robili ?
U nas zhruba 40 000 , zväčša sú DM1 typu ale je aj silné zastúpernie DM2 Zisťované z odozvy vyrobcov produktov a la Kofola bez cukru , Rajec bez cukru, pod resp spotreby sladidiel z týchto produktov
DM1 sú zväčša mladiství a deti,ktorí to pijú pretože sladené cukrom nemôžu , DM2 zväčša obezni, kde je jednak vyhodné, že je to nekalorické, jednak že to nezvyšuje glykémiu.vyznáš sa v tejto problematike alebo nie ? Lebo z dikcie akou sa pýtaš tuším, že nie...
Nie, navyk nevytvarajú ( to by diabetici denne konzumujúci tieto napoje už preukazali jasnú zavislosť a tá nie je) Skutočný dôvod nie je racionalny ani v zmysle zníženia obezity .
Iste, ale má zmysel vôbec tú daň zavádzať a to aj v prípade sladidiel ?
jJa si ho nepamätám ani Chcimír nemôžem dohľadať ako profil diskutujúceho na SME
Tu si kratko a na SME som ťa nevidel diskutovať , ja som aj tu, aj na Sme viac než desaťročie pod tým istým nickom a rozhodne ani ja, ani mnohí čo sú tam si navzajom nehladkajú . Je tam skutočná diskusia a zvyčajne na vyššej úrovni než tu, dané vyššou erudíciou diskutérov aj blogerov.
Nahrada cukru je nutne chémia. A to i v prípade, že sú to prírodné latky. Praveže ak majú zdaniť aj sladidla a to aj neenergetické, tak tam nevidím zmysel takéhoto počinu.
No hurá, niekomu zaplo :) Ale trvalo to, ostatným to možno ani nedošlo... o E330 , teda kyseline citronovej sa v určitom čase objavilo, že je rakovinotvorná, pretože niekto otrocky preložil, že prechadza Krebsovým cyklom odbúrania, Krebs je po nemecky rakovina...
https://mybystrica.sme.sk/c/6385044/kyselina…
No a druhý odkaz je na vodu :)
Sirupova voda nie je fuj , len ju v Nemecku vylievali školakom, ktorí ju mali od rodičov zarobenú z domu s tým, že je tam cukor a potom z toho tlstnú...
Zaujímavé, ako to, že si tu robím prču zobrali ľudia vážne. Žeby nerozumeli chémii a to, na čo som narážal ?
"v Maďarsku v roku 2020 existovala daň z cukru, ale nie daň z umelých sladidiel "
Aj na sladidlá bez kalórii ? Lebo tam potom nerozumiem prečo...
Ja dieťa diabetika nemám. Ale praveže ak by si mu tam dal sirupovú vodu . tak to nemôže lebo už tam je cukor, vieš kedy sa dava sirupova voda diabetickému dieťaťu ? No v hypoglykemiach, kedy ti viac už pomôže sladka kola. Vieš prečo davala Janette Maziniova Motlova svojmu diabetickému dieťaťu vodu s cukrom ? Evidentne nie, že ?
Tak to píše ta pravá :) Pozri si tvoje príspevky. Urážky sú argumenty ?
"Si riadne dopletený"
"Ty musíš byť chorý človek. Čo tu splietaš a zavádzaš. Hounu rozumieš a len sa tu strápňuješ"
"Si veľmi jednoduchý človek, až mi Ťa je ľúto"
"Bludy máš v hlave"
Atď atď. Kto tu reaguje tupo ?
"Takže skutočná diskusia na SME okamžite prakticky zanikla a aj ja som prešiel na Pravdu."
Nie, poznam to obdobie, najprv sa diskusia zúžila, ale neskôr väčšina diskutujúcich pristúpila na tento formát platenia a diskusie bežia ďalej. A je to skutočná diskusia.
Sirupova voda je fuj, lebo obsahuje cukor a teda uplne logicky ak ho decka nevybehajú, tak z neho tlstnú....
No a sirupova voda tiež najskôr obsahuje Ečka, jedno dokonca rakovinotvorné, E330 :)
Nehovoriac, že každá sirupova voda obsahuje túto mimoriadne nebezpečnú látku
Však ja to na blog sme komentujem, vratane toho Valchara Pozrel si sa napr na nyrru ?
Brehy1 nebol teraz s Korčokom, ty asi tiež nie , moja dcéra ano. Práve mi vysmiata ukazovala fotky...
Ešteže mame tie deti, že :)
A takto sa upaľovali ženy za stredoveku - niekto si všimol, že sa žena zle pozrela na kravu a ta prestala dojiť... no čo iné to mohlo znamernať, ako že ju začarovala ? :)
To, čo píšeš ma logické vysvetlenie, korelaciu si môžme zamieňať za kauzalitu. Zvlásť, ak učinkuje bias. A u teba už účinkuje, lebo vieš moje vyjadrenia ktoré som dal o SME a spoluprácu s adminmi ktorú tam ale mali diskuteri spontanne na zaklade mentalneho nastavenia. V SME fungovali aj KS
No a môj pokus si vieš zistiť kedy a kde píše
Odporúčame