Ak tu nová vláda nechce zostať len 4 roky , nemala by ísť proti výraznej časti národa
To, čo sa už berie ako problém a diskriminacia je, že homosexuali nemajú žiadne legislatívne riešenie svojich zväzkov, hetero majú, manželstvá. Takže heteropary sa nemusia domáhať registrovaných partnerstiev, ale homosexuali, pokiaĺ nemajú možnosť manželstiev ano. No a pokiaľ im to šTat neumožní ...
Vyplýva to z rozhodnutí ESĽP v tomto roku, namieta sa porušenie prava na rodinný život
"Súd ale tiež konštatoval, že zmluvné štáty Dohovoru (vrátane Slovenska) majú povinnosť zabezpečiť párom ronakého pohlavia právnu ochranu v podobe nejakej formy právneho uznania ich zväzkov."
Ak chceš, môžeme o tom podebatovať, dám ti linky, posúdiš, napíšeš čo si o tom mysllíš...
Zatiaľ k tomuto https://hudoc.echr.coe.int/fre#{"itemid":["001-211016"]}