Rómske dievča vysúdilo 3000 €.
Presne tak, asi nepoznáš niektoré aspekty a hneď domýšĺaš veci , ktoré poukazujú na opak tvojich domnienok.
ad1 - aj keď mohla v určitom čase chodiť do školy, nepustili ju, lebo bola obava, žeby ich nakazila.
Plne opravnené, najprv je život jej najbližších, potom možná navšteva školy
ad2 - k tým zošitom "Keď za pandémie ministerstvo, ktoré vtedy viedol Branislav Gröhling z SaS, rozhodlo o vzdelávaní na diaľku, rómskym deťom v Jarovniciach nosili k obydliam školskí asistenti papierové pracovné listy raz za týždeň.Na dvoch papieroch formátu A4 mali cvičenia a úlohy, ktoré mali vyplniť. Nikto ich však nevyhodnotil, píše v rozhodnutí súd.Niektoré deti papiere roztrhali, iné zas nemali doma perá a ceruzky, tak neskôr jarovnických žiakov začali do vyučovania zapájať cez dve online aplikácie. Cez ne sa však prihlásila ani nie tretina žiakov "
Kto ich nevyhodnotil ? A mal ...
No a zaverom