Keňa - dobrodružstvo od úplného začiatku
Ide predovšetkým o to, že prostriedky a ľudia , ktoré idú na misie v Afrike ( aj z verejných zbierok) chýbajú na Slovensku v ramci riešenia romskych giet,To je naša Afrika. Dával som tu už kňaza Jozefa Červeňa, ten pôsobil v romskom gete na Lunníku IX v Košiciach
a robil zbierky na to, aby pomohol aspoň časti tých detí , ktoré sú v tých getách.Nestačilo...To isté robila rádova sestra Terezia Krausová, predtým riaditeľka DeD Studienka v BA. Osobne išla do romskeho geta. Tam sú nenahraditeľní ľudia, ktorí by pomáhali a potrebujeme ich veľa.... Lebo tam presne potrebujeme ľudí, ktorí to neberú ako zamestnanie, ale ako poslanie, inak sa to zmysluplne a efektívne robiť nedá. To je to brvno v našom oku, ktoré si nevšímame.
Ja som sa s Tereziou Krausovou o tom bavil , aj s mnohými ďalšími ľudmi z RKC a neraz kritizovali aj vlastných ľudí , ktorí nechapali podstatu. My máme Afriku tu a ani DeD nie sú riešením ...
https://blog.sme.sk/polohova/lifestyle/romsk…