Prečo všetci policajti? Skončiť by mal ten, kto rozhodol, že sa bude kontrolovať každé auto, a nedomyslel, že to spôsobí takýto kolaps.
Keď som po 15. hodine musel zájsť do práce z Kysuckého Nového Mesta do Žiliny, už to bolo bez výrazného zdržania, nákladné autá púšťali bez zastavenia a odo mňa si policajt vypýtal meno, bydlisko, účel a kam idem. Ešte sme prehodili pár slov v tom zmysle, že ťažko bude niekto kontrolovať všetky tie záznamy a zaželal mi pekný deň. Minimálne zdržanie. Ale podľa správ z rána kontrolovali úplne každého, aj nákladné autá, ktorých bola väčšina, a to spôsobilo ten kolaps. Ťažko z toho viniť policajtov v teréne, tí dostali príkaz a plnili ho.


