Inak je to take typicke pre tuto dobu.
EP sa stazuju na emisie, ale rvu do nafty tie biosracky ( preto to B ),
ktore su schopne odrovnat motor do 60 tisic km.
v pripade Benzin Etanolu ako E sme sa posunuli viac ako o 100 rokov dozadu
do cias pred druhou svetovou vojnou. Dobre je spomenut to, ze okrem nemeckych
tankovych motorov toto palivo nebolo znasane dobre koli jeho nizkej efektivite
pri ktorej napriklad lietadlove motory nevykazovali pozadovany nominalny vykon.
Z tohto dovodu Hitler stopol pokusy o hydrogenizaciu hnedeho uhlia na Mostecku v CR.
Nieze by nafta bola naftou a benzin benzinom ale zerejme tak potrebujeme podporovat
automotive, polnohospodarstvo a nepodporovat bilateralne vstahy s krajinami
ktorym diktujeme ceny paliv pricom sa s nimi radi delime o nas zmysel pre demokraciu.
Pripadne na nich uvalujeme sankcie a podporujeme konflikt v Sirii cim davame prednost
krvavemu zisku ktory o.i. zapricinuje deformaciu trhu s partnermi
s ktorymi mame moznost korektnych vstahov.


