A čo tak predražené diaľnice, tunely, predražené CT prístroje, predražené mýto, prehajdákané Rázsochy, niekoľkonásobne predražené Mochovce, skrachovaná Devín Banka a ďalšie a ďalšie veci !!! Veľa je toho ! Veľmi veľa!
A čo tak predražené diaľnice, tunely, predražené CT prístroje, predražené mýto, prehajdákané Rázsochy, niekoľkonásobne predražené Mochovce, skrachovaná Devín Banka a ďalšie a ďalšie veci !!! Veľa je toho ! Veľmi veľa!
Všetko záleží iba a jedine na RF ! Alebo si uvedomí, že Ukrajina je suverénny štát, alebo to bude hnať do krajnosti !
Putin a RF nemá jednoducho šancu presvedčiť o svojej pravde !
To hádam ľudia v 141 krajinách sa mýlia?
Ak vraj Ukrajina vraždila Rusov v Donbase (a vraj v nebývalom množstve) mala sa RF obrátiť na OSN, Medzinárodný súd, mali burcovať verejnú mienku.
Oni to neurobili. A teraz ničia Ukrajinu !
RF uverí len Srbsko, KĽDR a veri ešte zopár krajín. RF presviedča svojimi skutkami.
Čo je to sociálnosť ? Kto je sociálny a kto nie ?
Ľudia sa správajú zaujímavo. Celý živor si žijú, chodia do práce. Po dovŕšení patričného veku idú do dôchodku. A tuná nastanú pre niekoho veľký problém! Má málo! A toto je živná pôda pre politikov (socialistov, vraj sociálnych a pre chytrolínov! Tým čo majú málo, tým pridajú. Avšak, tým, čo majú viacej pridajú málo alebo nedajú nič!
Lenže, toto sa týka iba dôchodcov.
Pri rodinách s deťmi tieto pravidlá neplatia!!! Rodinám dajú, či ako rodina má príjem 800- 1000 euro alebo ako iná rodina ak tá má príjem až 3000, 6000 a viac euro !
Aj to je sociálnosť. Škoda, že tam nepatrím.
Takže, netreba to s tou prácou preháňať ! Nepomôže vám to ! V dôchodku kvôli vašej prílišnej snahe totiž budete za to tvrdo pykať !!!!!!!!!!!
Všetci to vieme. Chýbalo mu 12 euro na kúpu vstupného kľúča do parlamentu ! Po podmienke hádam doplatí do sumy 1488 Euro ?!
Potom ho možno pustia ?!
Tento štát sa správa k dôchodcom s lepším dôchodkom, ako Rusi k nepriateľom RF. Všetko im kráti, respektíve im vôbec nič nedá ! A to nič im teraz ešte skráti na polovicu !
Tiper taký švit !
Čo sú to, kto je to, človek v núdzi ? Je to bezvládny človek ? Je to človek ZŤP ? Ako je vôbec možné, že sú v núdzi?? To fakt majú svoje telo totálne zničené, bezvládne ?
Však aj o tých je hádam nejakým spôsobom postarané. Dokonca veľa z nich aj vie pracovať . A dokonca aj športujú!
Samozrejme, utečenci sú v zlej situácii. To je jasné. Ale predsa štát aj tým poskytuje nejaké peniaze a tí sa aj snažia nájsť si prácu.
Veď hádam každý človek má snahu zarobiť si peniaze tak, aby nebol na obtiaž. Alebo som v omyle?
VIVAT UKRAJINA ! A NAVŽDY !
Počuj, kratirozum, dôchodcovia to nepýtali ! Či ? Tak z toho nerob estrádu ! Bolo to ako motivácia ! Ľudia to ignorovali! A vieš akú klímu tu robila opozícia ! Tak Matovič vymyslel. Tak prosím ťa, nemaj to dôchodcom za zlé. Podľa mňa lotéria mohla byť skromnejšia a to mohli rozdeliť.
Fakt to nepýtali. Ja osobne som sa lekára pýtal či sa môžem dať zaočkovať! Totiž, mám na to dôvod. A teraz čo? Budeš ma preto odsudzovať?!
Počuj, Nech Matovič a Krajniak dajú rodinám aj 15 000 euro! Materskú nech zdvihnú na 125 % denného zárobku dotyčnej ženy a na 6é mesiacov. Parlament nech to schváli a nech to vyplatia! Národ si nepomôže a konečne sa situácia upokojí! Je to nehorázne, čo sa teraz robí okolo pomoci.
Doplňam:
Za Mečiara nás hodili do pľacu za cca 5é % vymeriavacieho základu (možno 55%) !
Ja hovorím, veľ by sa dalo rozprávať! Načo?! Nech si robia politiku
Ale už len jedno! Dôchodcovia to všetko nedomrvili !!!!
Pane, ja vravím k téme ! Vy pane útočíte na dôchodcov ako keby si tuná slastne lebedili Ešte raz, vy ste zaútočili na dôchodcov.
Ja som reagoval k veci. Slušne som povedal svoj názor. A ubezpečujem vás, mne štát nedal nikdy nič! Všetko som si musel odrobiť ! Hoci voľakedy si chlapci robili VP zadarmo a rovno na C skupinu ! Ja som si zo svojho zacvakal aj skupinu C a D ! A stálo to minimálne mesačné mzdy.
Ja si nesťažujem. Iba konštatujem, že robia politiku.
A pane, ja som túto vlasť neprivatizoval, neriadil a nezadlžil!!!
Pane dlh na občana predstavuje čiastku niečo cez 11 000 euro. Myslíte, že mi štát niečo dal a ja som neodviedol prácu?
Ja som vždy tvrdil a tvrdím, nie politika, práca je dôležitá.
Mňa pošimral váš útok na dôchodcov! Tí čo poctivo pracovali tento štát nezadlžili! A už vôbec nie, ak neprivatizovali.
Tu je iný problém! Stúpajú divoko ceny. A na tie treba peniaze. A prosím, uvedomte si, všetci naťahujú ruky !!! A áno, vláda pomohla firmám na udržanie prac. pozícií!
Aladár, viem že nie si vladár. Chlape nešťastný! Odkiaľ prichádzaš ? Iz RF ? U nás používame iné prostriedky na čistenie okuliarov.
Nuž, nič si z toho nerob! Raz to príde aj ku vám !!
Aladár, Aladár, nemáš ty náhodou v lebke dierku ? Tebe zjavne vytiekla miazga:
Ako môžeš tak hlúpo trepať!
A ty nevieš o zasadaní pri OSN ?
Nemáš TV ? Alebo ozaj ti chýba miazga.
Vážená pani autorka, štát a politici by mali vytvárať také životné podmienky, aby si človek svojou prácou vedel zabezpečiť slušný život a nepotreboval by politikov, aby mu pomáhali . To potom vytvára nerovnováhu.
Ale ja viem, politici chcú ovládať masy !
Feudál mal tiež pravidlá! Dal iba tomu, kto vyhovoval jeho potrebám !
Nič sa nemení.
Peťko, a ešte nám teda prezraď, keď ty predsa všetko vieš, prečo až tak veľmi Rusákom záleží na Ukrajine ?
Však sú to vraj neschopní národ ?! Tak prečo sa Rusi zúrivo okupujú Ukrajinu ?
Však nech sa na nich vykašlú ?! Nech máchnu rukou a povedia si: Ať si jdou !
Vážená, tárate! Nepoznáte históriu! Maďarsko sa snažilo ! Veľmoci rozhodli. Situácia bola taká. Vôľa Slovákov a Čechov bola taká. Rusko v tomto neurobilo ani ň ! A nemusí sa vám to páčiť. Rusko bol imperialistický štát od svojho zrodu !
USA boli od svojho zrodu demokratický štát. A vám sa to nemusí vôbec páčiť.
Jalta a Teherán , neviem čo sa tam dojednalo. História to vysvetľuje rôzne. My sme mali možnosť si vybrať. ZSSR alebo Marshall plán! Vybrali sme si a do roku 1989 nám masírovali hlavy !
Obblbovali nás komunardi pekne.
Vážená, mrtvých bolo vtedy veľké množstvo ! Vojnu nikto nechcel. A USA sa museli vysporiadať s Japonskom! A USA chceli, aby si Rusáci zobrali na starosť pevninu. Lenže Rusko si na Čínu netrúfne! A Čína si urobí iba svoju politiku !
A naivka ste asi vy ?!!!
Tento príspevok mi tu chýba? Prečo asi ?
Vieš, to máš tak, niekto nepochopí, že prečo sa brániš proti imperialistovi, ktorý zaberá tvoje územie, ničí tvoje obydlia, nemocnice a kompletne krajinu !
Rusko je imperialista!
Ukrajinci sú v práve a nie sú fašisti ! Bojujú za svoju slobodu !
A počuj, obyvatelia 141 krajín sveta sú fašisti ? Drukujú fašistom ?
USA podporujú boj za oslobodenie Ukrajiny !
Poviem ti novinku o ktorej ty zjavne nevieš !
Iba vďaka USA, prezidentovi Wilsonovi (Woodrow Wilson), ľudu USA a Slovákom žijúcim v USA sme sa dostali z pazúrov Maďarov a mohli sme vytvoriť ČSR !!!
A ďaľšia novinka pre teba! Ľ. Štúr sa utiekal k Rusku. Rusko vedelo kde žijeme a že nemáme autonómiu a nemôžeme používať slovenčinu ako úradný jazyk: A predstav si to, on neprotestoval, vôbec nezakročil a nevyvolal ani vojnu !!!!
Čo ty na to ?
To vieš, on sa neulakomí na Voloďa vodku ! Možno mu viac chutí Whisky ?! Alebo hádam naša Slivovica ?!
Avšak ty určite o tom vieš viacej ?!
Ukrajina tu bude vždy. Aj keď sa Putin postaví na hlavu.
Ak to svet dopustí, svet tým pádom stratí tvár.
Ja nemám patričnú armádu, zabrániť tomu neviem. Rusko vzniklo z Kyjevskej Rusi ! Rusko ináč nemá históriu.
Ty nechápeš? Veď hovorím k veci ! Panáčik, ja som nedostal ani za socíka a ani po socíku! Ani som neprivatizoval!
Pozri sa, mne sa veľa vecí nepáči. Ty si vravel však o bytoch a dedení ! A ja vravím o politike !
Pane, viete, fakt neviem o vás nič. Ale boli časy, keď obedy pre deti neboli: Rodič zabalil desiatu a basta. A prídavky? Na zaplakanie. Prídavky v tom čase neboli. Škôlky a jasle sa budovali v akcii Z !
Teraz je sveta žiť. Zamestnávateľ dá poukaz na dovolenku. Príspeko na kočík, pri narodení dieťaťa a veci podobné.
Viete pane, vy veľmi dobre poznáte situáciu dôchodcov ??! A viete, ja sa tiž pohybujem medzi ľudmi. a poznám aj situáciu dôchodcov, ktorému sa až tak nedarí.
Pane, aké skúsenosti chcete vedieť? Ja veľa vecí poznám! Aj o divnej privatizácii! To vás nezaujíma ? O nezamestnanosti ?! To vás zaujíma?
Pane ja prežijem (neviem koľko) nech si Matovič a Krajniak robí politiku.
Ja však vraví: Iba práca dáva statočná. Nie politika! Je to však tak ?
13. dôchodok bol však rozdielny! Niekto 300, niekto 50 euro. A to prečo ? Že jeden sa usiloval viacej a druhý menej ?
Všetci sa nedalo očkovať, ďalší sa nestihli a dostali menej.
Beriem lieky a doplácam naďalej.
Prečo si má dôchodca vziať na byt človeka? Že Rus je imperialista? Ty si prečo nezoberieš ? Haščák, Krajniak, Matovič si prečo nezoberie aj troch. Pani Remišová si na chatu môže zobrať aj dve rodiny komplet.
A ty závidíš dôchodcovi megavalorizáciu? Však všetko ide hore až o 20 % !! A ty závidíš? Ty si nemôžeš zarobiť ?
A človiečik, ty vieš za akú mzdu sa pracovalo do roku 1989? A neskôr? A dnes ?
Ja závidím mladým dnešné ,možnosti a mzdy.
Notes, ty veľa vecí ešte nevieš.
Krajniak si robí politiku! On veľmi dobre vie prečo to robí. Ale pravdu veru nemá! Takto to nerobia nikde na svete.
On vyslovene zavádza :On vraví o rodine. Ak vraj rodina príde o príjem manželky na materskej , je rodina stratená. Ale, že žena berie 34 mesiacov 100 % materskej to nepovie! Pán Krajniak zavádza!
Odporúčame