Hanba! Slováci nedali Gibraltáru gól
..sranduješ??? žold je výplata za nejakú činnosť??..takže ty, ak chodíš do práce a tie
ďalšie milióny pracujúcich ľudí, dostávajú žold??? poznáš vôbec význam slova žoldnier, žold"?? dám ti jednu z Wikipédie, kopu ďalších si vygúgli-
Žoldnier (z latinského sold – plat, odmena) je nájomný profesionálny vojak, ktorý sa necháva za finančnú odmenu - ŽOLD - najímať cudzou armádou. http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%BDoldnier
a vieš prečo ma to zneužívanie slova žoldnier tak irituje???na skúškach z marxizmu-leninizmu, vedeckého komunizmu, dejín MRH sme vo veľkom porážali "ŽOLDNIEROV KAPITÁLU",neustále sme nad nimi víťazili...a potom si sa dostal pár kilometrov za hranice a išiel ťa šlak trafiť, ako tam tí ZOLDNIERI žili...takže nepleť si žold s platom a žoldniera so zamestnancom...a o tom, či by tí starí futbalisti išli žoldnierčiť von, sa stačí opýtať takého Vila Schrojffa, ktorý ešte v päťdesiatke žoldnierčil v Rakúsku, či takých Šaňa Horvátha,Ondruša,Jana Zlochu, Panenku,atď.,atď...