ANKETA: Čo hovoria odborníci na oficiálnu verziu plánu reforiem
Doplnim Maros64, okrem spominanych veci, povazujem rekreacne poukazy tiez za nepodstatne. Ak rekreacne oblasti nevedia pritiahnut domacu klientelu bez rekreacnych poukazov, tak zrejme robia niekde velku chybu, napr. v cenach. Ak nastavia ceny na uroven dovolenky napr. v Chorvatsku, tak potom radsej nech to zabalia. Co za reformne ja povazujem je tzv. diverzifikacia nasho hospodarstva, tzn. znizit aktivitu v automobilovom priemysle a presunut na ine oblasti. Samozrejme s tym uzko suvisi tolko ziadana reforma skolstva, ci vzdelavania, dalej zvysit potravinovu sebestacnost, konecne znizit prebirokratizovanu verejnu a statnu spravu, atd. Sme najotvorenejsou ekonomikou v EU, s tym suvisi nasa zavislost od zahranicia, co to sa ukazalo aj pri tejto krize. Ak chceme mat vyssie platy, atd. nestaci robit rozne danove a odvodove reformy, ci umelo zvysovanie minimalnej mzdy, atd., musime budovat konkurencieschopne podniky aj ked so zahranicnou spoluucastou, ale take kde vsetok zisk zostane doma.