Zamestnavatelia urcite vedia lepsie, co je realne a co nerealne. Dnes, ked sa zhorsuju ekonomicke vyhliadky v EU od ktorych nasa ekonomika bytostne zavisi, umele nastavenie prehnaneho cisla minimalnej mzdy moze viest k vacsiemu prepustaniu. OZ sa urcite o nich nepostara. Stat ma nastroje a to v danovo odvodovom zatazeni a kontrolou. Ak toto funguje napr. v Madarsku, neviem preco by to nemohlo aj u nas. Nehovorim len o minimalnej mzde, ale aj o ucinnom nastroji pre podporu rodiny a rastu deti. Ak si porovname len zaklad toho a to byvanie je rozdiel velmi velky, preco Slovensko sa pcha tam (pofiderne jadro EU), kde na to nema. Patrime do V4 a ta sa drzi pri zemi...

